Lacné letenky na Havaj - splňte si svoj ​​dávny sen!

Tagy:  Havaj, ostrovy, honolulu, more, pláže

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Havaj - splňte si svoj ​​dávny sen!

Zimné mesiace klopú na dvere a my si tak európskych radovánok na preslnených plážach tento rok už neužijeme, avšak nemusíte zúfať a radšej sa zamyslite nad alternatívou dovolenky za oceánom. Nešetríte svoje výplatné pásky predsa pre nič za nič, preto neváhajte už ani minútu a s vervou sa „vrhnite“ do najbližšej cestovnej kancelárie, ktorá vám ponúkne lákavý pobyt v tropickej oblasti, ktorý vám pripomenie teplé letné mesiace a nabudí opäť atmosféru prázdnin. Či ste sa rozhodli odcestovať ako celá rodina alebo uprednostňujete druhé medové týždne, Havajské ostrovy vám splnia všetky priania do bodky a teraz, mimo sezónu, takpovediac za babku.

Havajské ostrovy sa pýšia priezračným morom, autor: johnblacker53Havajské ostrovy sa pýšia priezračným morom, autor: johnblacker53

Havaj v skratke

História havajských ostrovov siaha hlboko do minulého tisícročia, údajne tu žili prapôvodní obyvatelia, tí sa delili na kasty a uctievali svojho šamana, ktorý vystupoval ako všemocná osoba, ktorá zastávala funkciu sudcu, lekára, pôrodníka či náčelníka kmeňa. Niektorí archeológovia tvrdia, že vtedajší obyvatelia Havaja mali veľa spoločného s divokými Indiánmi, prezývanými aj Rudochy. Oficiálne však bolo miesto objavené moreplavcom Jamesom Cookom roku 1778. Po rokoch mocenských bojov sa k Havaji pripojil ostrov Kauai, ktorý dal vzniknúť havajskému kráľovstvu.

Pre mnohých je Havaj rajom na zemi, autor: fukudaPre mnohých je Havaj rajom na zemi, autor: fukuda

Zloženie populácie je tu pomerne zložitou kapitolou. Okrem pôvodných domorodcov, ktorých je na ostrovoch najmenej, Havaj osídľujú Hispánci, aziati a zmes mulatov najrôznejších štátov Ameriky.

Medzi turistami patrí Havaj k najobľúbenejším letoviskám vôbec. Bežnému cestovateľovi totiž ponúka všetko, čo si len vo sne môže priať. Rozľahlé belostné pláže, smaragdovo sfarbené hlboké more, útulné apartmány, exotické tanečnice či originálne kokosové kokteily – to všetko sú obdivované a čím ďalej viac navštevované Havajské ostrovy.

Málo kto vie, že Barack Obama je rodákom z Havaja, autor: ethan blochMálo kto vie, že Barack Obama je rodákom z Havaja, autor: ethan bloch

Honolulu

Hlavné mesto Havajských ostrovov je v područí Spojených štátov amerických a jeho názov pochádza z domorodého jazyka, v ktorom výraz znamená chránená zátoka. V celej destinácii je toto miesto najrušnejším a tiež najcivilizovanejším miestom. Žije tu takmer 400 tisíc obyvateľov, preto je Honolulu naozajstnou miestnou metropolou, v centre nájdete reštaurácie, kluby, bary, obchody, butiky, kultúrne centrá v podobe kín a divadiel, a samozrejme atrakcie, ktorý úzko súvisia s havajskou históriou a turistickým ruchom.

Honolulu je hlavným mestom Havajských ostrovov, autor: dwfletchHonolulu je hlavným mestom Havajských ostrovov, autor: dwfletch

Letenky

Havaj je nielen destináciou vyhľadávanou, ale aj vzdialenou, čiže sa ceny leteniek pohybujú okolo 1200 €. So Student Agency sa do Honolulu dostanete za 928 €, vrátane všetkých poplatkov a cesty späť.

Najlacnejšie letenky na Havaj ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Havaj - splňte si svoj ​​dávny sen! bol publikovaný 12. dubna 2013 v 11.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...