Lacné letenky na Gran Canaria - pýchu Kanárskych ostrovov

Tagy:  Gran canaria, kanárské ostrovy, more, pláže, ubytovanie, hotel, história

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Gran Canaria - pýchu Kanárskych ostrovov

Hovoríte si, prečo sa teraz koncom októbra zaoberať dovolenkou na Kanárskych ostrovoch? Na exotický pobyt v krajine večnej jari nie je nikdy neskoro. A ak sa pre vás tohtoročná sezóna leňošenia predsa len skončila, neváhajte si naplánovať budúce prázdniny. Čas plynie ako voda a než sa nazdáte, sú tu opäť júlové horúčavy a s nimi preplnené lietadlá a kompletne obsadené tie najlepšie hotelové komplexy, nenechajte sa preto vyviesť z miery a svoj nerušený týždeň odpočinku zarezervujte už teraz.

Pohľad na úchvatné hlavné mesto Las Palmas, autor: susodediegoPohľad na úchvatné hlavné mesto Las Palmas, autor: susodediego

Gran Canaria, o rozlohe 1533 km2 je najväčším ostrovom celých Kanárskych ostrovov, okrem toho je tiež geologicky najstarší a hovorí sa o ňom, ako o konflikte troch kontinentov – Európy, Afriky a Ameriky. Africkú časť pripomínajú nekonečné piesočné duny v chránenej krajinnej rezervácii o rozlohe 250 ha. Európu miesto pripomína hornatým vnútrozemím s množstvom zelene, idylickými údoliami a sladkovodnými nádržami, ktorých je na okolitých ostrovoch pomenej. Ako na západnom kontinente si budete pripadať pri pohľade na skvostné kaňony pozdĺž severnej časti. Stručnejšie povedané, ostrov je natoľko rozmanitý, že si tu na svoje príde aj ten najnáročnejší turista. Z oblasti návštevnosti je Gran Canaria jednoznačne najnavštevovanejším krajom celých ostrovov, okrem bohatej prírody je tu ideálna kombinácia prekrásnych pláží, teplého mora, večerného života, kultúry a samozrejme nákupov. Pre ženy je ostrov rajom na zemi, a to doslova. Pri návšteve Gran Canaria si nezabudnite urobiť zachádzku do hlavného mesta Las Palmas, ktoré priamo kypí históriou. Napríklad narazíte na legendárny Casa de Colón, dom, v ktorom prebýval samotný Krištof Kolumbus, počas svojich objaviteľských výprav. Fotoaparáty neukladajte nadlho a navždy si uchovajte majestátnosť miestneho kostola sv. Anny. Ďalšou kuriozitou je historický prístav Puerto Mogan, umožňujúci nevídaný pohľad na pestrofarebnú promenádu.

Na Gran Canaria nájdete okrem pláží aj bohaté vnútrozemie, autor: El coleccionista de instantesNa Gran Canaria nájdete okrem pláží aj bohaté vnútrozemie, autor: El coleccionista de instantes

Kde sa ubytovať?

Ak si chcete užiť dovolenku ako sa patrí, nesmiete zabudnúť na patričné ​​vybavenie hotela, ku ktorému samozrejme patrí aj luxusný bazén. Gran Canaria nie je Chorvátsko, preto zabudnite na nevzhľadné karavany a neútulne bungalovy. Aby ste sa počas svojho pobytu cítili ako v rozprávke, nemusíte sa preto ubytovať v Hilltone, bohato vám postačí trojhviezdičkový hotel Valentin Marieta, ktorý sa nachádza len pár metrov od pobrežnej promenády a prekrásnej súkromnej pláže, ktorá je k dispozícii len návštevníkom komplexu. Ak si potrpíte na väčší prepych a bohaté švédske stoly v podobe all inclusive, ubytujte sa v známom hoteli Taurito Princess, kde si, ako už názov napovedá, budete pripadať ako princezná a váš drahý ako princ.

Letenky

So spoločnosťou Alltours sa na Gran Canaria pozriete za príjemných 168 € a za 173 €, táto ponuka je jednoznačne najvýhodnejšia. Ostatné aerolínie poskytujú letenky od 200 € a vyššie.

Gran Canaria je právom najnavštevovanejší ostrov, autor: GRANCANARIA.COMGran Canaria je právom najnavštevovanejší ostrov, autor: GRANCANARIA.COM

Najlacnejšie letenky Gran Canaria ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Gran Canaria - pýchu Kanárskych ostrovov bol publikovaný 11. dubna 2013 v 11.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...