Lacné letenky do Kyjeva - navštívte ukrajinskú metropolu

Tagy:  Kyjev, dejiny, doprava, letisko, Boryspil

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Kyjeva - navštívte ukrajinskú metropolu

Štát ležiaci vo východnej Európe so 45 miliónmi obyvateľov sa nazýva Ukrajina. Táto krajina nepatrí k typickým turistickým oblastiam a prímorským destináciám ako je nami obľúbené Grécko, Taliansko či Francúzsko. Ale aj tak skrýva bohatstvo v podobe nedotknutej prírody rozmanitej flóry a fauny, ktorá stojí za návštevu.

Kyjev

Mesto ležiace na severnej časti krajiny pri rieke Dneper je metropolou celej Ukrajiny. Takmer troj miliónové mesto sa pýši pomerne rozvinutým elektrotechnickým priemyslom a vďaka svojej starobylosti býva označované za „matku ruských miest“. Reliéf mesta je dosť členitý, skalnaté údolia a lesnaté pahorky sa zbiehajú k Dnepru, ktorý mesto rozdeľuje na niekoľko častí.

centrum trojmilionového Kyjeva, autor: Sajmoncentrum trojmilionového Kyjeva, autor: Sajmon

Dejiny

Prvé osídlenie je v historických archívoch datované okolo 5. storočia, môžeme teda s istotou tvrdiť, že mesto je staršie než metropolitné mesto Praha. V 9. storočí sa už Kyjev stal opevneným hospodárskym a politickým centrom oblasti, ktoré bolo v styku s Byzantskou ríšou a patrilo medzi najbohatšie mestá vôbec. Významným medzníkom je pre Kyjev rok 2004, keď masové demonštrácie proti sfalšovaným výsledkom prezidentských volieb, takzvaná Oranžová revolúcia, viedli k zmene režimu v krajine.

Doprava

Kyjev je vedľa Ľvova a Charkova najdôležitejšou dopravnou križovatkou v krajine. V skorších dobách ústrednú dopravnú tepnu tvoril Dneper, dnes slúži skôr k nákladnej preprave. Pre mesto je už samozrejmá vlastná sieť metra, električiek, trolejbusov a taktiež autobusov.

Prečo práve Kyjev?

Kyjev je mesto pre pravých cestovateľov a milovníkov histórie. Ak patríte k typickým plážovým „povaľačom“ mesto vás nenadchne. Cestovateľ, ktorý od Kyjeva očakáva exotiku sovietskej éry sklamaný nebude a veriaci ľudia si tu tiež prídu na svoje. Gigantický rozmer ortodoxného kresťanstva tú ovláda celú krajinu a je cítiť na každom kroku. Čo prekvapí snáď každého cudzinca je príroda. Kyjev je mesto parkov, lesov a záhrad, ide o mesto s najväčšou plochou zelene na svete. Pláže sa tu tiež vyskytujú, ale keďže nadväzujú na panelovú zástavbu, nepôsobia práve romantickým a relaxačným dojmom. O Ukrajine sa hovorí ako o chudobnej krajine, to však neplatí o Kyjeve. Mesto je veľmi moderné a ponúka všetok mysliteľný komfort v podobe kultúrneho i športového vyžitia. Čo je na pobyte v Kyjeve najdokonalejšie je cena. Oproti iným mestám je tu neuveriteľne lacno. Aj Bratislava je pre veľa Slovákov drahým mestom, preto vás zájazd do ukrajinského centra diania milo poteší. Letenky do Kyjeva nie sú práve za babku, so Scyscaneer vás let vyjde na 198 €, u ostatných aeroliniek aj okolo 277 €. Mimoriadnu ponuku v tohtoročnom lete pripravila maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizzard, ktorá vás vypraví za iba 26 €.

Letisko Boryspil

Najväčšie ukrajinské letisko leží necelých 29 km od Kyjeva. Ročne odbaví okolo 6 700 000 ces­tujúcich a to prevažne vďaka spoločnostiam Aerosvit Airlines, Ukraine International Airlines a Wizz Air. Letisku v súčasnosti slúžia tri terminály a operujú tu okrem iného aj spoločnosti Aerosvit Airlines, Dniproavia, Donbassaero, Ukraine International Airlines, Wizz Air, Wind Rose Aviation, UM Airlines, British Airways, alebo ČSA. Do centra Kyjeva sa dostanete metrom z najbližšej stanice s názvom Borispilska, cesta vás vyjde na 2 hrivny, čo je úsmevných 0,16 €.

Najlacnejšie letenky do Kyjeva ponúka „www.pelikan.cz“: http://www.pelikan.cz/?…

skvostné nákupné centrum ponúka svetové módne značky za skvelé ceny, autor: Sajmonskvostné nákupné centrum ponúka svetové módne značky za skvelé ceny, autor: Sajmonhistorické múzeum v Kyjeve, autor: Oleg Yunakovhistorické múzeum v Kyjeve, autor: Oleg Yunakov

Článok Lacné letenky do Kyjeva - navštívte ukrajinskú metropolu bol publikovaný 6. dubna 2013 v 11.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...