Lacné letenky do Holandska - do krajiny kráľovských syrov

Tagy:  Holandsko, tulipány, syry, veterné mlyny, Amsterdam

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Holandska - do krajiny kráľovských syrov

Krajina veterných mlynov, voňavých tulipánov a legálnej marihuany je už mnoho rokov vyhľadávanou turistickou oblasťou. Ľudia sem nejazdia za relaxom v podobe piesočných pláží a potápania pri korálových útesoch, ale kvôli miestnej prírode a hlavne kultúre. Ideálne na zájazde do Holandska je načasovanie, zavítať do tejto oblasti totiž môžete úplne kedykoľvek. Áno, to síce môžete kamkoľvek, nikto vám nezakáže odcestovať do Kefalónie v januári, ale to by potom pobytu chýbala základná myšlienka, a to kúpanie v mori a opaľovanie sa. Holandsko je krásne v akomkoľvek ročnom období. Na jar tu všetko príjemne kvitne a vonia, tulipány „vyčíňajú“ v plnom prúde, leto ponúka teplé počasie a žiariace slniečko, na jeseň sa zamilujete do farebných stromov a v zime si užijete predvianočné nákupy a tradičné trhy. Skrátka a dobre, na „trip“ do Holandska nie je nikdy nevhodná doba.

Niečo málo o Holandsku

Oficiálny názov znie Holandsko, čo samo o sebe napovedá, že krajina je samá nížina. Najvyšší kopec tu meria necelých 300 metrov. Okrem klasických áut a bicyklov je síce pre nás netradičným, ale v tejto krajine populárnym transportom je loď. Medzi malé uličky so zapadnutými obchodíkmi môžete zájsť na malom člne, ktorý si bez obáv požičiate. Snáď každý vie, že v Holandsku je, ako v jedinej krajine Európy, legálna marihuana, tá sa však môže fajčiť iba v špeciálnych kaviarňach zvaných Coffee shop. Miestnou špecialitou sú palacinky, tie sa tu predávajú takmer na každom rohu v najrôznejších variáciách a chutiach, neochutnať ich by bol hriech. Okrem sladkého pokušenia sa mnohokrát stretnete aj s predajňami miestnych syrov a samozrejme tulipánov.

Ak sú niektoré syry aromatické a vynikajúce, tak práve tie Holandské, autor: cosinasicilyAk sú niektoré syry aromatické a vynikajúce, tak práve tie Holandské, autor: cosinasicily

Amsterdam

Malebné mestečko, ležiace na rieke Amstel, je taktiež hlavným mestom Holandska. S iba 750 tisíc obyvateľmi je však najväčšou metropolou celej krajiny. Centrum je krížom krážom popretkávané vodnými kanálmi, vďaka ktorým Amsterdam pôsobí ucelene a akosi romanticky. Vzhľadom k tomu, že sa tu v histórii zrodila nejedna umelecká hviezda, v meste narazíte na veľa galérií, výstav či múzeí. Slávnym rodákom sú Vincent van Gogh a jeho maliarsky kolega Vermeer, ktorý stvárnil populárny obraz Dievča s perlou. V hlavnom meste je tiež veľa parkov, kde si môžete v kľude odpočinúť od namáhavej prechádzky. Vzhľadom k tomu, že majoritným dopravným prostriedkom je tu bicykel, Amsterdam je takmer neznečistený a nehrozí tu absolútne žiadna smogová aktivita.

Tieto domy sú pre Holandské mestá typické, autor: DohduhdahTieto domy sú pre Holandské mestá typické, autor: Dohduhdah

Letenky

Z brnenského letiska sa do Holandska s Wizzair dopravíte za neuveriteľných 34 €, nízko nákladová letenka je samozrejme spiatočná. Z Prahy do Rotterdamu poletíte s Transaviou za 76 €, vrátane všetkých poplatkov a s cestou naspäť. Ostatné spoločnosti ponúkajú lety od 80 € minimálne.

Najlacnejšie letenky do Holandska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Holandska - do krajiny kráľovských syrov bol publikovaný 3. dubna 2013 v 10.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...