Lacné letenky do Dánska - navštívte rodisko Hansa Christiana Andersena

Tagy:  Dánsko, sever, kráľovstvo, Kodaň, história, architektúra

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Dánska - navštívte rodisko Hansa Christiana Andersena

Krajiny, ktoré majú v čele kráľovskú rodinu nás demokratov vždy lákali. Iný kraj, iné mravy, rozdielne povahy obyvateľov, odlišná kultúra – to všetko sú faktory, kvôli ktorým sme ochotní minúť svoje ťažko zarobené peniaze a odcestovať, hoci len na krátky víkend, za inou oblasťou. „Potulky“ Škandináviou máme už úspešne za sebou, ale na severe, aj keď o pár stupňov teplejšom, ešte zostaneme. Každá krajina bez výnimky má svoje osobné kúzlo, záleží čisto na vás, do akej miery jej prídete na chuť, ale Dánsko zanechá máloktorého turistu chladným.

Kodaň zdobia architektonicky dokonalé nájomné domy s farebnými omietkami, autor: PeterSenKodaň zdobia architektonicky dokonalé nájomné domy s farebnými omietkami, autor: PeterSen

Rodisko slávneho rozprávkara Hansa Christiana Andersena obýva približne päť a pol milióna ľudí. Severské panstvo sa skladá z Jutského polostrova, ostrovov Sjælland, Fyn a nespočetným množstvom menších ostrovov nachádzajúcich sa v Baltskom a Severnom mori. Priamym dánskym susedom je Nemecko, nepriamymi potom Poľsko, Švédsko a Nórsko. Čo sa tunajšieho podnebia týka, krajina neponúka príliš pestrú škálu teplotných rozdielov. Letá sú tu pomerne chladné a zamračené, v zime je daždivo a miernejšie. V skratke, v Dánsku sa nedočkáte teplých júlových mesiacov, ale ani snežných Vianoc. Keďže tunajšia príroda nebudí v cudzincoch až také nadšenie a počasie je po väčšinu doby vtieravé a nepríjemné, turisti jazdia do Dánska prevažne za krásami Kodane, tá ich naopak nadchne svojou tajomnou históriou a miestnymi umeleckými pamiatkami.

Aj keď je počasie v Dánsku skôr zamračené, krajina je tu skvostná, autor: Shony33mAj keď je počasie v Dánsku skôr zamračené, krajina je tu skvostná, autor: Shony33m

Kodaň

Kodaň nie je len hlavným mestom kráľovskej krajiny, ale aj najdôležitejším prístavom a dopravnou zložkou vôbec. Dánska metropola pri viac ako pol milióne občanov je stará viac ako tisíc rokov, pýši sa teda bohatými dejinami, ktoré sú v celom meste viditeľné na prvý pohľad. Historické budovy ako renesančné kostoly, barokové chrámy a gotické kláštory sú k videniu v celej svojej kráse nielen v centre Kodane. K cestovaniu po rušnom meste slúži supermoderné metro, taxíky alebo žlté Fery autobusy. Doprava na vlastnú päsť pomocou automobilu sa príliš nevypláca, jednak by ste každú minútu stáli v kolóne a za druhé, parkovanie v centre je na naše pomery dosť drahé. Pokiaľ si potrpíte na menšie dobrodružstvo, k dispozícii máte bicykel, ktorý si požičiate v ktorejkoľvek požičovni. Čo vás na hlavnom meste Dánska nepochybne zaujme je jeho architektúra. Mrakodrapov a podobných „monster“ sa v Kodani nedočkáte, zato ale narazíte na prekrásne secesné domy, ktoré prešli rekonštrukciou a zdobia ich tie najfarebnejšie omietky a klasické drevené okná. Pri prechádzke sa ľahko stratíte v jednej z uličiek, lebo sú si navlas podobné a rovnako útulné. Kodaň je mesto pôsobiace priateľským dojmom, kde sa po pár chvíľach budete cítiť ako doma.

Kodaň bola založená roku tisíc a preto tu nájdeme množstvo historických budov, autor: nitchexiselKodaň bola založená roku tisíc a preto tu nájdeme množstvo historických budov, autor: nitchexisel

Letenky

Czech Airlines vám poskytuje letenky do Kodane, so spiatočnou cestou a vrátane všetkých poplatkov za 110 €. Cimber Air vás do Kodane dopraví za 175 €, taktiež so započítanými poplatkami a spiatočným letom. Ostatné spoločnosti vás do Dánska dopravia za okolo 200 €, čiže letenka od Czech Airlines je jednoznačne bezkonkurenčná.

Najlacnejšie letenky do Dánska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Dánska - navštívte rodisko Hansa Christiana Andersena bol publikovaný 31. března 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...