Lacné letenky do Číny - za kultúrou juhovýchodnej Ázie

Tagy:  Čína, ázia, juhovýchod, kultúra, krajina, história, pamiatky, múr

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Číny - za kultúrou juhovýchodnej Ázie

Čína je od pradávna destináciou ktorá láka snáď všetky kultúry sveta. Svojim návštevníkom ponúka tak rozmanitú zábavu, ktorá doslova vyráža dych. Najľudnatejšia krajina planéty je tak atraktívna asi preto, že sa nesmierne líši od okolitých krajín a s Európou ju spájajú tak maximálne aerolínie. Tunajšie kultúrne dedičstvo je nenahraditeľné a myslenie obyvateľov doteraz nepochopené. Ak ste sa rozhodli prebádať krajiny juhovýchodnej Ázie, rozhodne zabudnite na týždenný pobyt. Aby ste zaplnili svoje fotoalbum a dozvedeli sa aspoň základy o miestnom dedičstve, doprajte si mesačný pobyt, ktorý nestojí až tak veľa, lebo Čína, ako je známe, je veľmi chudobnou krajinou.

Čína ponúka bohaté prírodné dedičstvo, autor: chankinČína ponúka bohaté prírodné dedičstvo, autor: chankin

Čína je treťou najväčšou krajinou sveta a čo do počtu obyvateľov aj najľudnatejšou. Pýši sa bohatou históriou, ktorá siaha až k počiatkom staroveku, pretože sa tu vystriedalo nespočetné množstvo mocných a uznávaných dynastií. Vzhľadom k dôležitému faktu, že Čína „vyrastala“ oddelene a vyvíjala sa úplne samostatne bez pomoci okolitých krajín, zostáva stále záhadou, akým spôsobom sa dokázala zmodernizovať a zaujať pozíciu jednu z najuznávanejších veľmocí vôbec. Krajina je výrobcom porcelánu, papiera, kompasu a strelného prachu, ktoré dnes využíva celá planéta. Čo sa historických pamiatok týka, Čína ich vlastní nepreberné množstvo. Typické členité paláce s vežičkami a symbolické sochy drakov a bohov poukazujú na storočnú čínsku vieru a jedinečnú kultúru. Najznámejšou a najmonstróznejšou stavbou je tu Čínsky múr, ktorý je vidieť aj z vesmíru. Z hľadiska geografie ponúka Čína cestovateľom rad odlišných oblastí – rozľahlé púšte, nekonečné hory, zelené nížiny, najväčšiu a najviac položenú náhornú plošinu na svete Tibet, ostrovy, priezračné more a divoké rieky. Po stránke kultúrnej krajina rozhodne nezaostáva, miestna kuchyňa vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a mentalita obyvateľov vám navodí príjemnú priateľskú náladu. Zo zaujímavých lokalít určite nevynechajte hlavné mesto Peking, ktoré dýcha vzrastajúcou ekonomikou a bohatými aktivitami. Ďalej navštívte Xian, čo je najstaršie čínske mesto oplývajúce nezabudnuteľnou dávkou histórie. Hongkong je po cestách Čínou samozrejmosťou a Tibet, autonómna oblasť náhornej plošiny, je lákavý svojimi palácmi a nebeskou Lhasou.

Typické čínske stavby, na ktoré narazíte kdekoľvek, autor: simsiladockTypické čínske stavby, na ktoré narazíte kdekoľvek, autor: simsiladock

Letenky

Dôkazom, že talianska spoločnosť Alitalia patrí v posledných rokoch ku špičkám nízko nákladových leteniek je cesta do čínskeho Pekingu za 322 €. Aerolínie Emirates ponúkajú lety aj so spiatočnou cestou a vrátane všetkých poplatkov za 380 €.

Tibetské paláce budhistických mníchov, autor: ORBIONTibetské paláce budhistických mníchov, autor: ORBION

Najlacnejšie letenky do Číny ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Číny - za kultúrou juhovýchodnej Ázie bol publikovaný 30. března 2013 v 09.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...