Air New Zealand

Tagy:  Air New Zealand, Nový Zéland, letenky, lietadlá, letecká spoločnosť

Sponzorované odkazy:

Air New Zealand

Ako už názov napovedá, Air New Zealand je národný vlajkový dopravca na Novom Zélande. Bol založený v roku 1940 pod názvom Tasman Empire Airways. O štyridsať rokov neskôr bol tento názov zmenený na dnešný veľmi známy Air New Zealand.

Nový Zéland

…alebo tiež New Zealand či Aotearoa, ako hovoria svoje krajine pôvodní maorskí obyvatelia. V preklade tento názov znamená Krajina dlhého bieleho oblaku. Zéland patrí medzi čoraz obľúbenejšie destinácie pre dlhodobú dovolenku. V najčastejších prípadoch ide o dlhodobú dovolenku spojenú s pracovným pobytom. Tieto dva ostrovy – severný a južný, lákajú mnohých dobrodružných turistov, zažiť ozajstné dobrodružstvo.

Letecký dopravca

Air New Zealand je jedným z najväčších leteckým dopravcov v oblasti celého južného Pacifiku a jedným z najväčších v celej Oceánii.
V roku 1999 vstúpil Air New Zealand do leteckého klubu Star Alliance, kvôli lepšej a ľahšej expanzii do Európy a Ameriky.

Boeing 747, autor: DennissBoeing 747, autor: Denniss

Letisko

Jednou základňou Air New Zealand je letisko Auckland. Samozrejme okrem tejto základne sa tiež sústredí na ďalšie dve letiská na Novom Zélande – na Wellingtone a Chritchurchu.

Letecká flotila

Ak sa rozhodnete využiť služby Air New Zealand, je dôležité spomenúť tieto fakty: rozmery príručnej batožiny nesmú presiahnuť 7 kg, povolená batožina do batožinového priestoru môže mať v ekonomickej triede 23 kg.
Letecká flotila je pomerne rozsiahla. Skladá sa prevažne z lietadiel Airbus a Boeing. Vlastnia skoro 100 kusov a to nie je práve málo. Najčastejšie používané lietadlá sú: Boeing B747–400, Boeing B777–300ER, Boeing B767–300ER, Boeing 737–300 a Airbus A320.

autor: Dennissautor: Denniss

Letíme na Nový Zéland

Ak plánujete dovolenku na Novom Zélande, bude pre vás najvýhodnejšie letieť z anglického letiska Londýn Heathrow.
Nákup letenky na Nový Zéland nie je jednoduchou záležitosťou. Než si začnete vyberať a dopytovať sa po letenke, je dôležité si zvoliť, kedy poletíte. Nezabúdajte na ten fakt, že ročné obdobia sú obrátené. Keď je u nás december, na Novom Zélande je leto.
Ďalšia vec, ktorú je nutné pred zaobstaraním letenky premyslieť je, kadiaľ poletíte. Na Nový Zéland sa dostanete ako cez Áziu, tak cez USA. Podľa toho sa potom vyberá vhodná letecká spoločnosť. A už viete, na ako dlho idete? Dôležité je správne dodržať termín odletu, lebo mnohé letecké spoločnosti si za zmenu odletu všeobecne vyberajú cca 100 amerických dolárov. Potom sa stane, že aj tá najlacnejšia letenka vás nakoniec vyjde pekne draho.
Letenku na Nový Zéland si predplaťte radšej o pár mesiacov skôr, pred samotným odletom. Najlacnejšie letenky bývajú až pol roka vopred.

Článok Air New Zealand bol publikovaný 27. března 2013 v 09.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...