Lacné letenky na Bali - exotika, ktorá nepozná hraníc

Tagy:  Bali, ostrov, exotika, more, pláž, ubytovanie, hotel, šport, voda, počasie

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky na Bali - exotika, ktorá nepozná hraníc

Nie je nad to, stráviť dovolenku v exotických končinách, obzvlášť po tomto dobrodružstve túžime teraz, keď sa neľútostne blížia mrazíky a fujavice. Ak si potrpíte na relax pod tienistými palmami s kokosovým koktailom, musíte sa vypraviť o niečo ďalej, ako sa teraz nachádzate. V tropických krajoch vás čakajú nemilosrdné horúčavy a vlhkosť, ale aj zaujímavá kultúra, prekrásne more a nekonečné piesočné pláže. Bali je ideálnym typom na prežitie odpočinkových dní, najlepšie vo dvojici. Na ostrove sa budete cítiť ako v inom svete, žiadne panelové domy, žiadny smog, žiadny hluk. Ušetrite si na dovolenku snov, ktorej nebudete nikdy ľutovať.

Dovolenka na Bali je hotovým rajom na zemi, autor: jackandsheldonDovolenka na Bali je hotovým rajom na zemi, autor: jackandsheldon

Prečo práve na Bali?

Pre niektorých z vás by dovolenka na Bali mohla znieť ako trochu nudná exkurzia za oceán. Opak je však pravdou, miestni obyvatelia si potrpia na „srandičky“ všetkého druhu a milujú spoločenský život. Pripravia vám preto rozptýlenie v podobe vystúpenia tradičných balijských tanečníc, karaoke show a dokonca techno párty. Počas dňa sa môžete zúčastniť potápačských kurzov, zahrať si loptové hry alebo si zacvičiť klasický aqua aerobic. Ak ste sa rozhodli ubytovať sa v hotelovom komplexe, pre zábavu vám stačí zísť do reštaurácie, kde si okrem vynikajúceho jedla užijete tanca a hudby do sýtosti. Väčšina turistov si na tomto ostrove vyskúša vodné športy, z pomerne širokej ponuky. Nezáleží na tom, akému športu najviac holdujete, Bali je takmer centrom športu. Najviac vodných aktivít si užijete v zálive Benoa, ktorý je pre tento druh rozptýlenia ako stvorený. Vodné lyže, skútre, parasailing, jazda na banánovom člne – vyskúšajte aspoň jednu športovú činnosť, užijete si veľa zábavy a navyše, vo vode sa najlepšie opálite! Záliv je taktiež rajom surfistov, nevadí, že nepatríte práve medzi profesionálov, surfing si za drobný peniaz skúste tiež, zamilujete si ho.

Surfovanie je na Bali typickou aktivitou, autor: Tigrou MeowSurfovanie je na Bali typickou aktivitou, autor: Tigrou Meow

Vzhľadom k celoročnému letu si so sebou zabaľte iba vzdušný odev. Pre ženy je Bali zámienkou ako vynosiť všetku svoju „krátku garderóbu“. Letné teploty sa pohybujú okolo 40 stupňov Celzia, ale v noci vám môže byť chladnejšie, prevažne ak sa blíži búrka alebo ak sa pohybujete vo vnútrozemí. Ak plánujete výlet na sopku alebo turistiku v strede krajiny, počítajte s rannými teplotami okolo 15 °Celzia a radšej si pribaľte teplé oblečenie.

Ubytovanie

Ubytovanie na Bali je napospol všetko prepychové a prvotriedne, ale pre istotu sa vyhnite hotelom, ktoré majú menej ako 3 hviezdičky. Čo sa stravy týka, najlepšou voľbou je zabezpečiť si all inclusive servis, pretože na plážových rezortoch nebývajú reštaurácie a cez deň by ste mali problém sa občerstviť. Drvivá väčšina ubytovania má vlastný bazén a veľa nadštandardných služieb ako je wellness v podobe masáží, manikúry, pedikúry a sauny.

Letenky

Na Bali sa s Wizzair dopravíte za 580 €, vrátane spiatočného letu a všetkých poplatkov. Ostatné aerolínie ponúkajú lety okolo 630 € minimálne.

Ako príjemné rozptýlenie ostrov ponúka choreografiu miestnych tanečníc, autor: TdimhcsAko príjemné rozptýlenie ostrov ponúka choreografiu miestnych tanečníc, autor: Tdimhcs

Najlacnejšie letenky na Bali ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky na Bali - exotika, ktorá nepozná hraníc bol publikovaný 22. března 2013 v 15.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...