Lacné letenky do Toronta - spoznajte chladnú krásu Kanady

Tagy:  Toronto, Kanada, doprava, letisko

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Toronta - spoznajte chladnú krásu Kanady

Letné mesiace sa chýlia ku koncu, čo znamená, že tohtoročným prázdninám nadobro odzvonilo. Slnečného počasia a vyhriatych pláží ste si dosýta užili a teraz prichádza jedinečná šanca pre miesta, ktoré by ste bez patričných referencií nenavštívili a napriek tomu stoja za pozornosť. Toronto, najväčšie mesto Kanady je jedným z nich. Ak hľadáte modernú metropolu v americkom štýle s prímesou britskej kultúry a zvykov, severná poľoguľa je ideálnym variantom, ako vyhovieť všetkým vašim nárokom. Kanada je typická pre svoje chladnejšie podnebie, sychravé počasie a vnucujúcu sa hmlu. Nedovoľte však, aby vás tieto faktory ovplyvnili a znemožnili vám tak jedinečný zážitok z návštevy Toronta.

Toronto je najväčším mestom celej Kanady, autor: File Upload BotToronto je najväčším mestom celej Kanady, autor: File Upload Bot

Zaujímavosti pre turistov

CN Tower

Veža, vysoká 554 metrov je najvyššou budovou Severnej Ameriky a až do minulého roka sa hrdo držala na prvom mieste. Canadian National je samozrejme otvorená pre zvedavých turistov a za drobný príplatok ponúka podrobnú prehliadku aj s historickým výkladom. Sklenený výťah vás vyvezie závratnou rýchlosťou až na vrchol futuristickej stavby. Okrem výhľadu na celé mesto si užijete aj pohodlia luxusnej reštaurácie ponúkajúcej miestne špeciality a najrôznejšie delikatesy.

CN Tower je druhou najväčšou budovou na svete, pre turistov je otvorená denne, autor: AdMeskensCN Tower je druhou najväčšou budovou na svete, pre turistov je otvorená denne, autor: AdMeskens

ROM

Royal Ontario Museum nie je nijako zvlášť významné ani svetoborné, ale vďaka vysokej návštevnosti európskych cudzincov značne prispieva k rozvoju torontskej ekonomiky. Exponentami pravekých dinosaurov a egyptské archeologické nálezy budia u návštevníkov nevídanú pozornosť. Zvláštnosťou je, že tu uvidíte aj české výrobky v podobe keramiky a skla.

Ontario Science Centre

Naozajstnou exkluzivitou je toto vedecké a prírodovedné centrum. Všelijaké vymoženosti si vyskúšate na vlastnej koži a ocitnete sa tak v úlohe pravých vedcov a bádateľov. Projekty sú starostlivo popísané a pri ich aplikácii zostáva človeku rozum stáť. Novinkou posledných rokov je kabínka, do ktorej sa zatvoríte, ona vás vyfotí a behom pár minút vyhodnotí, ako budete vyzerať za päťdesiat rokov.

Prírodovedecké vedecké laboratórium zastrešuje stovky projektov a vedeckých výskumov, autor: BetacommandbotPrírodovedecké vedecké laboratórium zastrešuje stovky projektov a vedeckých výskumov, autor: Betacommandbot

Doprava

Zaručene najpohodlnejším typom transportu je letecká doprava. Lietadlá tu lietajú v pravidelných intervaloch a poskytujú zodpovednú starostlivosť a bezpečnosť. Pearson International Airport, značiaci sa YYK, zastrešuje svetové spoločnosti prvotriednej kvality. Odcestovať môžete aj druhým torontským letiskom, to ale nie je tak známe a ani príliš vyhľadávané. Okrem špičkovej letiskovej dopravy sa po meste môžete pohybovať mestskými autobusmi alebo vlakmi VIA RAIL.

Výnimočnou ponukou tohto mesiaca sa stala letenka za 416 € od spoločnosti Air France. Z Prahy do Toronta a späť sa dopravíte za túto kurióznu cenu. British Airways poskytuje letenky aj so spiatočným letom za 580 €.

Najlacnejšie letenky do Toronta ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Toronta - spoznajte chladnú krásu Kanady bol publikovaný 21. března 2013 v 15.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...