Lacné letenky do Thajska - za krásami Ázie

Tagy:  Thajsko, Bangkok, palác, Wat Phra Keo, Vimanmek

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Thajska - za krásami Ázie

Napriek tomu, že za najatraktívnejšie oblasti sa všeobecne považuje Karibik a južná Amerika, Thajsko sa svetovo radí k najnavštevo­vanejším destináciám. Niet sa čomu diviť, ázijské pobrežie skrýva neskutočné divy v podobe exotických rýb, zamatového piesku a úplne priezračného mora. Thajsko je krajinou protikladov, na jednej strane si užijete dokonalý relax v prepychových hotelových rezortoch s výhľadom na panorámu pobrežia a na strane druhej tu nočný život skrýva bujaré večierky, alkohol a luxusné reštaurácie.

Takmer 60 miliónové mesto na rozdiel od ostatných krajín nebolo nikdy v područí žiadnej európskej krajiny a od roku 1932 sa stalo konštitučnou monarchiou, vládne tu kráľ Bhumibol, ktorý je najdlhšie žijúcim vládnucim monarchom na svete. Thajsko obklopujú štyria susedia – Mjanmarsko, Laos, Kambodža a Malajzia, pričom Thajsko je jednoznačne najbohatšie a je akýmsi lídrom cestovného ruchu.

Bangkok

Hlavné mesto, prezývané mesto anjelov leží asi 20 kilometrov od thajského zálivu a býva tu väčšina obyvateľov krajiny. Doprava je tu rovnako hektická ako spôsob života miestnych ľudí, takže ak túžite po oáze pokoja a pohodlia, Bangkoku sa vyhnite veľkým oblúkom. Mesto sa pýši množstvom pamiatok, neváhajte a spestrite si pobyt historickým poznávacím zájazdom.

Doprava v Bangkoku je katastrofálna, dennodenne mesto sužujú kolóny, autor: Paul 012Doprava v Bangkoku je katastrofálna, dennodenne mesto sužujú kolóny, autor: Paul 012Nákupné centrá sú v hlavnom meste na vyspelej úrovni, autor: Nurgut73Nákupné centrá sú v hlavnom meste na vyspelej úrovni, autor: Nurgut73

Kráľovský palác a Wat Phra Keo

Stredoveký komplex bol postavený roku 1782 a následne sa stal sídlom kráľa. Vzhľadom na spôsob vlády je pre veľa oddaných domorodcov sídlo posvätným miestom. Od roku 1946 sa stal Wat Phra Keo skôr turistickou atrakciou, pretože kráľovská rodina sa usídlila v paláci Chitrlada v časti Bangkoku nazývajúcou sa Dusit.

Palác Vimanmek

Najväčšia budova celého Thajska bola postavená v 19. storočí. Zaujímavosťou je, že k jeho stavbe nebol použitý jediný klinec ani matica, celá budova je postavená výlučne z drevených kolíkov z pozláteného týkového dreva. Obria budova sa nachádza v ulici Dusit, rovnako tak ako dokonalý palác kráľovskej rodiny.

Letenky

S Eva Air sa do Thajska pozriete už za príjemných 582 €, tam i späť, vrátane všetkých poplatkov. Wizz Air vás vypraví okolo 672 €, za rovnakých podmienok ako už spomínaná spoločnosť Eva Air. Avšak Pelikán je v ponuke letov úplne bezkonkurenčný, z neďalekého Mníchova priamo do Bangkoku odletíte za krásnych 521 €.

Najlacnejšie letenky do Thajska ponúka www.pelikan.cz

Thajské letiská sa pýšia prvotriednym transportom a modernými strojmi, autor: MattesThajské letiská sa pýšia prvotriednym transportom a modernými strojmi, autor: Mattes

Článok Lacné letenky do Thajska - za krásami Ázie bol publikovaný 20. března 2013 v 15.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...