Lacné letenky do Litvy - spoznajte čaro pobaltia

Tagy:  Vilnius, doprava, letisko, Kaunas

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Litvy - spoznajte čaro pobaltia

Litva patrí medzi trojicu pobaltských krajín, z ktorých je čo do rozlohy najväčším štátom. Čo zostáva pre väčšinu cudzincov záhadou sú 90,66 km dlhé piesočnaté pláže. Napriek tomu, že krajina nie je typickou turistickou atrakciou s hotelovými komplexami, svojich obdivovateľov si našla medzi milovníkmi cyklistiky a peších túr. Vďaka nezameniteľnej kultúre a skvostnej krajine je rok od roku obľúbenejším cieľom výletníkov a nadšených „bikerov“.

Prírodné podmienky majú skôr chladivý charakter a patria do mierneho pásu, podnebie je tu v zime veľmi kruté a letá pripomínajú príjemnú slovenskú jar o 20 stupňoch Celzia. Povrch štátu tvoria napospol roviny a nížiny, pričom nadmorská výška činí necelých 100 metrov. Najvyšším miestom je tu vrch Aukštojas merajúci iba 293,84 metrov.

Čo sa vodstva týka, Litva je bohato pretkaná riečnymi sieťami. V celej krajine nájdeme neskutočné množstvo prírodne vytvorených jazier, bažín, močiarov, rašelinísk a samozrejme riek, tie zásobujú štát pitnou vodou. Najteplejšou a zároveň najlákavejšou oblasťou je Kuronský záliv označovaný tiež ako Kuronská rosa. Pobrežie lemované belostným pieskom a letné teploty sa vyšplhajú až k 25 stupňom, čo je v Litve pomerne kuriózna záležitosť. Vzhľadom k dych berúcej nádhere tohto miesta je prírodné dedičstvo zálivu zapísané na zozname UNESCO.

Vilnius

Hlavné mesto prekrásnej Litvy má okolo 542 tisíc obyvateľov, neradí sa tak medzi svetoznáme metropoly, ale napriek tomu svojim klientom dokáže učarovať na prvý pohľad. Jeho jedinečnosť dokazuje prevažne staré historické centrum zapísané taktiež v pamiatkach UNESCO.

kostol sv. Anny vo Vilniuse, súčasť pamiatok UNESCO, autor: Wojsylkostol sv. Anny vo Vilniuse, súčasť pamiatok UNESCO, autor: Wojsyl

Doprava

Vilnius je v krajine najvýznamnejším dopravným uzlom, na medzinárodné letisko lietajú linky zo všetkých európskych dominantných miest a miestne nádražie je nepostrádateľnou súčasťou každodennej prepravy tisícok občanov. Lodná doprava na rieke Neris nehrá prílišnú úlohu. So spoločnosťou Wizzard zavítate do pamätného Vilniusa za pekných 112 €. Firma easyJet ponúka letenky taktiež okolo 120 €.

Kaunas

Litovská architektúra v Kaunase pripomína české mestá, autor: Magnus ManskeLitovská architektúra v Kaunase pripomína české mestá, autor: Magnus Manske

Litovské mesto ležiace na sútoku riek Neris a Nemen má približne 416 tisíc obyvateľov, nie je teda omnoho menšie ako hlavné mesto. V tesnej blízkosti sa nachádza Kaunaská priehrada pýšiaca sa najväčším množstvom vody v krajine. Kaunas bol založený začiatkom 11. storočia, ale prvá dochovaná zmienka pochádza až z roku 1361. Počas prvej svetovej vojny došlo k obsadeniu nemeckou armádou, na dôkaz nadvlády prišla krajina o mnoho potrebných zahraničných stykov. V roku 1944 ho získal Sovietsky zväz a po jeho rozpade sa Kaunas stal konečne súčasťou samostatnej a slobodnej Litvy. Spiatočnú letenku do Kaunasu kúpite od Ryanair za neskutočných 19 €, odlet je však z nemeckého Berlína.

Najlacnejšie letenky do Litvy ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Litvy - spoznajte čaro pobaltia bol publikovaný 18. března 2013 v 15.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...