Lacné letenky do Japonska - vydajte sa do krajiny vychádzajúceho slnka

Tagy:  Japonsko, vlajka, Geiša, Tokio

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Japonska - vydajte sa do krajiny vychádzajúceho slnka

Krajina vychádzajúceho slnka je pre európskych turistov stále populárna, jej doteraz mnohými nepoznaná kultúra láka obyčajných civilistov aj zarputilých vedcov a bádateľov. Aj napriek tomu, že sa Japonsko svojou vyspelou ekonomikou a moderným životným štýlom radí k zámožným krajinám, v odľahlých kútoch sa drží svojich storočných tradícií, na ktoré nedá dopustiť. 128 miliónmi obyvateľov preľudnené Japonsko sa rozkladá na štyroch hlavných ostrovoch – Honšú, Kjúšú, Šikoku a Hokkaidó. Hoci je štát pomerne preplnený, až polovicu krajiny zdobia lesy a lúky, príroda je tu preto takmer všade okrem Tokia.

Japonská vlajka

Japonská vlajka je zložená z bieleho obdĺžnika a červeného kruhu uprostred, hoci tento štátny symbol pôsobí značne jednoducho, skrýva dôležitú pointu z dôb minulých. Onen červený kruh symbolizuje slnko, ktorý je akýmsi odrazom krajiny samotnej. Vlajka nesie názov hi no maru, v preklade slnečný kotúč.

vlajka krajiny vychádzajúceho slnka, autor: Combagvlajka krajiny vychádzajúceho slnka, autor: Combag

Geiša

Termín Geiša iste počul skoro každý z nás, ale málokto rozumie presnému prekladu a dokáže s presnosťou povedať, kto je táto osoba vlastne zač a čím sa živí. Slovo sa začalo bežne používať v 17. storočí ako označenie pre ženy, ktoré vedeli dobre spievať, tancovať aj inak duchaplne baviť hostí. Geišou sa však nemohlo stať hocijaké nadané dievča, krása a talent totiž neznamenali samozrejmú cestu k tejto „kariére“. Dodnes sa profesionálne spoločníčky starostlivo vyberajú a musia prejsť tvrdou disciplínou, už päťročné dievčatká sa dennodenne učia vycibrenej komunikácii, ladnému tancu a škovránčiemu spevu. V dnešnom svete už tieto dámy nie sú zďaleka toľko vyhľadávané, ale nájdu sa aj takí obchodníci, ktorí si ich prítomnosť výslovne vyžiadajú. Drvivá väčšina cudzincov žije v omyle, že Gejše sú taktiež prostitútky, sú to síce luxusné spoločníčky, nie však lacné pobavenie pre bohatých investorov.

Geiša v typickom make-upu a tradičnom kimone, autor: CatfisheyeGeiša v typickom make-upu a tradičnom kimone, autor: Catfisheye

Tokio

Hlavné mesto Japonska a zároveň sídlo cisára patrí medzi najväčšie a najľudnatejšie mestá vôbec. Nachádza sa na ostrove Honšú, čo nie je práve ideálna a najpokojnejšia oblasť, Tokio leží priamo v seizmickom centre zemetrasenia, čo dokazuje aj nedávna katastrofa. Extrémne vyspelá ekonomika tohto miesta síce robí krajinu bohatšiu a bohatšiu, ale odrazila sa na zdraví obyvateľstva a okolitej flóre. Metropola je najznečistenejším centrom na svete, čo dokazujú smogové stavy a neuveriteľne zanesené tokijské pobrežia.

Ceny leteniek sa z Prahy do Tokia, vrátane jedného prestupu a všetkých poplatkov pohybujú okolo 910 €. Korean Air ponúka spiatočné lety s prestupom v Soule za krásnych 826 €. Avšak absolútne bezkonkurenčné ceny nájdete na pelikan.cz, z Mníchova do Tokia odletíte za neuveriteľných 647 €.

Najlacnejšie letenky do Japonska ponúka www.pelikan.cz

Tokio je druhým najväčším mestom sveta, autor: GasabTokio je druhým najväčším mestom sveta, autor: GasabJaponská metropola je ekonomicky vyspelá a extrémne preľudnená, autor: JmphJaponská metropola je ekonomicky vyspelá a extrémne preľudnená, autor: Jmph

Článok Lacné letenky do Japonska - vydajte sa do krajiny vychádzajúceho slnka bol publikovaný 17. března 2013 v 15.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...