Lacné letenky do Írska - navštívte smaragdový ostrov, raj pamiatok a relaxácie

Tagy:  Dublin, Letisko Dublin, Cork, Letisko Cork,

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Írska - navštívte smaragdový ostrov, raj pamiatok a relaxácie

Írsko, čiže „smaragdový ostrov“ je súčasťou Britských ostrovov ležiacich na severozápade Európy. Už od pradávna sa pýši nekonečnými pláňami, priezračnými jazerami a nedotknutými lesmi, štýlové kaviarne a rušné krčmy vám prichystajú tie najvyberanejšie pochutiny a pravú írsku pálenku. Nech zavítate do historického Dublinu alebo strávite príjemnú dovolenku v útulnom penzióne na pobreží ostrova, Írsko vám sľubuje nezabudnuteľný zážitok v podobe relaxácie, miestnych špecialít a dobrodružných výletov.

Dublin

Írska metropola Dublin patrí medzi najnavštevovanejšie hlavné mestá v Európe, vďaka svojmu historickému jadru a srdečnému obyvateľstvu vás uchváti na prvý pohľad. V dnešnej dobe si Dublin obľúbili predovšetkým mladí ľudia a študenti, veľkomesto ponúka nespočetne veľa pracovných ponúk a zdokonalenie sa v anglickom jazyku, čo je pre dnešnú mládež nepostrádateľná skúsenosť. Ak ste sa rozhodli zavítať práve do Dublinu, teraz môžete zohnať tie najlacnejšie letenky, spoločnosť Aer Lingus pripravila akčné lety, keď vás jednosmerná letenka vyjde na iba 52 €.

Historická pamiatka Dublinu, autor: Jason Historická pamiatka Dublinu, autor: Jason 's Travel Photography

Letisko Dublin

Letisko Dublin patrí medzi najrušnejšie letiská v celom Írsku, nachádza sa 11 km južne od Dublinu, blízko diaľnice M50 a M1. Doprava je tu priamo prvotriedna, služieb autobusov je možné využiť z letiska do všetkých častí Dublinu za veľmi nízke ceny. Ak si potrpíte skôr na súkromie a pohodlie automobilu, taxi služby pracujú 24 hodín denne a cesta taxíkom trvá približne 20 minút. Moderné letisko je taktiež vybavené zmenárňou, bankomatmi, rôznymi reštauráciami, krčmami a barmi, obchodmi a turistickými informáciami. Z Prahy sem lietajú ČSA, írsky Aer Lingus a samozrejme aj Ryanair.

Cork

Cork je druhé najväčšie mesto Írska, preslávené je svojou pokojnou a mierumilovnú atmosférou a úchvatnou prírodou. Centrom preteká rieka Lee, ktorá v minulosti zabezpečovala všetku riečnu dopravu, bez ktorej sa mesto neobišlo. Letenky do Corku už nie sú tak lákavé ako do Dublinu, zohnať ich môžete okolo 277 € aj so spiatočnou cestou.

Letisko Cork

Letisko patrí medzi stredne veľké letiská a nachádza sa 7 km od mesta Cork. Z tohto letiska zaisťujú nízkonákladové letecké spoločnosti hlavne medzinárodné lety, aerolinky Aer Lingus a Ryanair tu majú základňu. Cenovo najvýhodnejšie spojenie s centrom mesta Cork zabezpečuje autobusová spoločnosť Bus Éireann, do mesta sa ide približne 25 minút, pričom jednosmerný lístok pre dospelého stojí 4,50 euro.

Najlacnejšie letenky do Írska ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Írska - navštívte smaragdový ostrov, raj pamiatok a relaxácie bol publikovaný 16. března 2013 v 09.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...