Lacné letenky do Dubaja - investujte do nezabudnuteľného zážitku arabských emirátov

Tagy:  Dubaj, zaujímavosti, hotel, ski komplex

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky do Dubaja - investujte do nezabudnuteľného zážitku arabských emirátov

Ak túžite po troche zámorského vzrušenia a láka vás okolie preplnené prepychovými barmi a nezameniteľnými piesočnými plážami, Perzský záliv je pre vás ako stvorený. Ponúkne vám nezabudnuteľné zážitky, do ktorých sa isto iste oplatí zainvestovať.

Dubaj ležiaci na Arabskom polostrove sa s 1 320 000 o­byvateľmi radí k najznámejším emirátom sveta. Krajina, s rovnomenným hlavným mestom sa už niekoľko rokov orientuje na turistiku a vďaka schopným obchodníkom, ako je sám arabský šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, sa pýši prvotriednym bohatstvom v podobe luxusných hotelových komplexov či neodolateľných reštaurácií. Iste málo z vás sa plynule dohovorí arabsky, nemusíte však zúfať, angličtina je tu druhým oficiálnym jazykom, ktorým sa dorozumiete prakticky kdekoľvek. Čo sa počasia týka, ak patríte k horkokrvným turistom, budete nadšení. Denné teploty tu dosahujú až k neuveriteľným 50 stupňom, nezabúdajte preto na neustály príjem tekutín a pokrývku hlavy, úpal by vám znepríjemnil zvyšok pobytu. Cez zimu je Dubaj miernejší a drží sa na 20 °C.

Supermoderný emirát Dubaj je jedným z najdrahších turistických letovísk vôbec, autor: AvatarSupermoderný emirát Dubaj je jedným z najdrahších turistických letovísk vôbec, autor: AvatarV Dubaji si užijete aj prepychové nákupy, autor: FlickrLickrV Dubaji si užijete aj prepychové nákupy, autor: FlickrLickr

Letenky

Rovnako tak, ako samotná dovolenka, nie sú ani letenky do Dubaja najlacnejšou záležitosťou. Avšak vďaka jedinečnej ponuke môžete so Smart Wings odcestovať za prekrásnych 353 € a to priamo z Prahy! Ryanair vás vypraví za slušných 435 € a letuška dokonca za 406 €. Neváhajte a navštívte najbohatšiu destináciu sveta.

Zaujímavosti

Hoci by si väčšina ľudí myslela, že hlavným zdrojom bohatstva je v emiráte ropa, nie je tomu tak. Milióny na dubajských kontách naskakujú vďaka starostlivo premyslenému cestovnému ruchu. Aby záujem cudzincov o krásu tejto krajiny neutíchol, musia miestne hlavy štátu vymýšľať stále nové a nové lákadlá ako náruživých cestovateľov nalákať.

Burj Al Arab

Hotel, pripomínajúci svojím tvarom monštruóznu plachetnicu má hneď niekoľko prvenstiev. Stal sa najväčším a najdrahším komplexom ponúkajúci izbové služby na svete. Celebrity zo všetkých kútov zemegule Burj opakovane navštevujú a stále sa ho nemôžu dosýta nabažiť. Takmer všetko, čo v ňom majú návštevníci možnosť uvidieť je pokryté 24-karátovým zlatom a drahými kameňmi, dokážete si teda určite predstaviť, ako okázalo a nevšedne hotel pôsobí. V Burj Al Arab fungujú bazény, podmorská reštaurácia, obrovské akvária aj krásne fontány a na každom poschodí sa nachádza jedna recepcia. Ak máte dostatok peňazí na rozhadzovanie, jedna noc vás vyjde približne na 4000 euro.

Burj Al Arab je najdrahší a najvyšší hotel sveta, autor: George2001hiBurj Al Arab je najdrahší a najvyšší hotel sveta, autor: George2001hi Interiér hotela je z 24-karátového zlata, autor: GriffindorInteriér hotela je z 24-karátového zlata, autor: Griffindor

Krytý lyžiarsky komplex

Ski Dubai je lyžiarska hala so sedačkovou lanovkou a umelým snehom v Dubaji. Ide o najväčšiu krytú snehovú halu sveta, jej veľkosť zodpovedá trom priemerným futbalovým ihriskám. Celé centrum pracuje ako bežná vonkajšia zjazdovka, požičiate si tu lyže či snowboard, dostanete ski pas a potom už si len užívate nerušenej zábavy. Až vás lyžovanie omrzí, komplex jednoducho opustíte a môžete sa opäť vrátiť na pláž perzského zálivu.

Ski komplex v Dubai funguje ako akákoľvek vonkajšia zjazdovka, autor: FlickrewueRSki komplex v Dubai funguje ako akákoľvek vonkajšia zjazdovka, autor: FlickrewueR

Najlacnejšie letenky do Dubaja ponúka www.pelikan.cz

Článok Lacné letenky do Dubaja - investujte do nezabudnuteľného zážitku arabských emirátov bol publikovaný 15. března 2013 v 09.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...