Letisko Drážďany, ďalšie z letísk blízko česko-nemeckých hraníc

Tagy:  Drážďany, Nemecko, letisko, zahraničné letisko, medzinárodné lety, Lufthansa, Germanwings

Sponzorované odkazy:

Letisko Drážďany, ďalšie z letísk blízko česko-nemeckých hraníc

Drážďany sú pre Severočechov nielen miestom výhodných nákupov, ale aj potenciálnym začiatkom ich ciest. Nájdeme tu totiž jedno z dostupných východonemeckých medzinárodných letísk.

O letisku Drážďany

Drážďanké medzinárodné letisko, teda Dresden International od roku 2008, do tej doby Flughafen Dresden leží na severe mesta Drážďany. Konkrétne ho nájdeme v mestskej časti Klotzsche, asi 9 kilometrov na sever od všetkým známeho centra.

Čo sa týka rebríčkov, v počte odbavených cestujúcich sa umiestnilo na 15. mieste v rámci Nemecka. Je teda skôr stredne veľkým letiskom s jednoduchým jedným terminálom, ktoré však ponúka množstvo zaujímavých spojov.

Dopravná obslužnosť

Letisko disponuje zhruba 4300 parkovacími miestami. Pre mnohých Severočechov je vďaka kvalitnej diaľnici toto letisko dostupnejšie než ktorékoľvek iné. Cesta na nemeckej strane až k parkovisku, teda aj k terminálu, trvá asi 45 minút.

Dobre dosiahnuteľné je tiež vďaka mnohým autobusovým linkám, ktoré ho spájajú jednak priamo s Drážďanmi, tak aj s letiskom Leipzig/Halle a lipským výstaviskom. Čo sa týka železnice, vlakové linky spájajú pravidelne letisko so stanicami Dresden-Klotzsche, Dresden-Neustadt a samozrejme Dresdner Hauptbahnhof. Z poslednej stanice je možné využiť tiež liniek medzinárodných. Na týchto staniciach je tiež možné prestúpiť z vlaku z Českej republiky a tak sa pohodlne dostať na letisko a späť.

Vyťaženosť letiska

Počet uskutočnených letov samozrejme stúpa, avšak nie závratným tempom. V súčasnosti sa jedná o približne 35 tisíc letov ročne, pre porovnanie v roku 1991 to bolo zhruba 25 tisíc. Maximum bolo dosiahnuté v roku 1995 počtom takmer 50 tisíc letov. Počet pasažierov však neustále rastie, v súčasnosti ide o zhruba 1,8 milióna cestujúcich za rok.

Dostupné destinácie

Drážďanské letisko je počiatkom aj cieľom krátkych letov v rámci kontinentu. Ponúka sa celý rad liniek s celoročnou prevádzkou, letieť tak môžeme napríklad do Zürichu, Moskvy či na Palmu de Mallorcu. Samozrejme sa ponúka celý rad vnútroštátnych letov. Tieto linky sú väčšinou realizované nemeckými leteckými spoločnosťami, dominuje Lufthansa, Germanwings či Cirrus Airlines.

Počas sezóny sa však ponuka destinácií podstatne rozširuje. Pribúdajú tak linky do turistami vyhľadávaných letovísk, najmä v Južnej Európe a Severnej Afrike.

Článok Letisko Drážďany, ďalšie z letísk blízko česko-nemeckých hraníc bol publikovaný 11. března 2013 v 08.45 v rubrike Letiská. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...