3 dôvody, prečo by ste si mali zaletieť do Barcelony

Tagy:  zájazd, letenky, leto, september, barcelona, španielsko, more, kultúra, architektúra, futbal, darčeky, mikiny

3 dôvody, prečo by ste si mali zaletieť do Barcelony

Barcelona je hlavným mestom oblasti Katalánska a zároveň druhým najväčším mestom Španielska, a to hneď po hlavnom meste Madride. So svojimi 1,5 miliónmi obyvateľov sa radí medzi naozajstné metropoly a vďaka svojej jedinečnej kultúre, architektúre a historickým pamätihodnostiam tiež k najkrajším mestám Európy. Barcelona v sebe snúbi všetko, po čom turista aj náročný cestovateľ prahne, preto neváhajte, zabukujte si akčné letenky, oblečte pohodlné pánske mikiny a tepláky a vydajte sa v ústrety novému dobrodružstvu.

Prečo sa vydať práve do Barcelony? autor: Jorge FranganilloPrečo sa vydať práve do Barcelony? autor: Jorge Franganillo

Po stopách Gaudího

Mesto je známe predovšetkým pre svoju typickú architektúru, o ktorú sa postaral rodák Antoni Gaudí. Tento slávny architekt a umelec mesto pojal ako svoju dielňu a zanechal v ňom pamiatky, ktoré nemajú obdobu. Najznámejšou stavbou je samozrejme chrám a kostol Sagrada Familia, ktorý je ozdobou nielen Barcelony, ale celého Španielska. Za zmienku stoja tiež vily, park a ďalšie stavby, ktoré nesú typický secesný Gaudího rukopis. Ak sa do metropoly hodláte vydať, potom na pamiatky nesmiete zabudnúť.

Hurá na štadión

Keď sa povie Barcelona, nemôžete si vybaviť nič iné, než futbal. Práve tu sídli jeden z najlepších a svetovo najuznávanejších futbalových klubov FC Barcelona, vďaka ktorému je mesto tak slávne a turistami neustále zaplavované. Aj nie fanúšikovia futbalu musia uznať, že zápas na barcelonskom štadióne je zážitkom na celý život, počas ktorého vám bude behať mráz po chrbte. Kupte si vstupenky na zápas FC Barcelony.

More, pláže a relax

Barcelona si priznáva neuveriteľne veľa prvenstiev a pozitív a aby toho nebolo málo, môže sa pýšiť ďalším kladným bodom, a tým je more. Mesto sa totiž nachádza pri pobreží Stredozemného mora a je tak obklopené nielen priezračnou vodou, ale tiež nekonečnými piesočnými plážami, skalami, palmami a typickou prímorskou promenádou. Chceli by ste spojiť letnú dovolenku s poznávacím zájazdom? Potom sa vydajte práve do Barcelony, ktorá uspokojí všetky vaše požiadavky. Cez deň sa môžete oddávať nič nerobeniu na pláži a večer môžete napríklad na trhoch kupovať originálne darčeky pre mužov, tancovať flamenco alebo ochutnávať španielske tapas.

Barcelona ponúka more, kultúru i architektúru, autor: Moyan BrennBarcelona ponúka more, kultúru i architektúru, autor: Moyan Brenn

Článok 3 dôvody, prečo by ste si mali zaletieť do Barcelony bol publikovaný 19. září 2016 v 22.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...