4 tipy, ako cestovať komfortne a bezpečne

Tagy:  lietanie, dovolenka, cestovanie, leto, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

4 tipy, ako cestovať komfortne a bezpečne

Na dovolenku sa iste teší väčšina ľudí a obzvlášť potom tí, ktorí si cez rok príliš neoddýchnu a všetok svoj čas trávia v zamestnaní alebo starostlivosťou o domácnosť. A o to krajšia a idylickejšia by letná dovolenka mala byť. Či už sa hodláte vydať do Karibiku, na Sardíniu alebo len do kempu na Slovensku, vždy by ste mali myslieť aj na to, že dovolenka nemusí prebehnúť zakaždým podľa plánu a presne nalinkovaného harmonogramu. Urobte preto, ešte pred odchodom alebo odletom, isté opatrenia, vďaka ktorým bude dovolenka komfortná a hlavne bezpečná.

Radšej zbytočnosti, než na niečo zabudnúť

Obzvlášť muži majú často tendenciu baliť sa veľmi rýchlo a vziať si len to najnutnejšie. Nebyť však ich drahej polovičky, ktorá väčšinou batožinu prekontroluje, nechali by doma aj zubnú kefku a spodnú bielizeň. Riaďte sa preto pravidlom, že je lepšie zabaliť aj pár zbytočností, než potom ľutovať, že ste niečo dôležité nechali doma. Myslite vždy na horší variant, pribaľte si viac spodnej bielizne, základnú výbavu lekárničky a nezabudnite ani na opaľovaciu kozmetiku, okuliare, pokrývku hlavy a nič nepokazíte ani cestovnou mapou.

Autor: Francesco SgroiAutor: Francesco Sgroi

Čo takto poistenie?

Veľa ľudí pri svojich cestách zabúda na poistenie, ktoré by však malo byť automatickou súčasťou vášho cestovného balíka. Ak idete na týždeň na vlastnú chalupu alebo k rodičom, potom je to samozrejme zbytočné. Ak sa ale chystáte do zahraničia, na športovú dovolenku alebo aj na vodu, nechajte si pripoistiť seba a zvyšok rodiny proti úrazom a tiež poistite všetku batožinu. Na letisku sa vám kufre môžu stratiť, aj v luxusnom hotelovom komplexe môžete byť ľahko vykradnutí a kdekoľvek sa vám môže stať akýkoľvek úraz. Poistenie dnes zoženiete za pár desiatok eur, zabezpečiť si ho možno ľahko aj online cez internet a za ten pocit istoty a pohody, to rozhodne stojí.

Zvážte aj očkovanie

Nie každý si potrpí na povaľovanie sa na pláži pri hotelovom rezorte a ak plánujete dovolenku do exotických oblastí či sa chystáte do pralesa alebo do krajín tretieho sveta, kde vládne veľa smrteľných chorôb, dajte sa rozhodne očkovať. Taká malária vás môže ľahko zabiť a pohryznutie hmyzom v trópoch rovnako tak. Očkovania nie sú nijako zvlášť nákladné a ochránia vás pred väčšinou chorôb, na ktoré nie je stredoeurópsky organizmus prispôsobený.

Myslite na financie

Ak ste s plánovaním dovolenky finančne vyšli len tak tak a do cudziny vyrážate takmer s holými vreckami, koledujete si o problém. Jednak je samozrejme pohodlné, môcť si v mestách kúpiť niečo dobré pod zub alebo suvenír, ale ak sa vám pokazí auto, budete potrebovať akútne ošetriť člena rodiny alebo kúpiť lístok na vlak, bez platenia sa nezaobídete. Majte preto pri sebe pár stoviek eur navyše, ideálne na bankovom účte, kde neriskujete odcudzenie priamo z vrecka alebo peňaženky.

Autor: Malcolm BrowneAutor: Malcolm Browne

Článok 4 tipy, ako cestovať komfortne a bezpečne bol publikovaný 30. července 2015 v 08.45 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...