Seattle s KLM za 397 €

Tagy:  letenky seattle, seattle, klm, amerika, cestovanie, turistika, usa

Sponzorované odkazy:

Seattle s KLM za 397 €

Už roky vás láka cesta do Ameriky, ale doteraz ste nenašli dosť odvahy vycestovať alebo ste nenasporili dostatok financií? V skorších rokoch boli lety a všeobecne pobyty v Amerike veľmi nákladné, pretože iba letenka stála približne tisíc eur. Taký „výlet“ preto musel byť aspoň na mesiac, aby sa vám vôbec vyplatil. Dnes je tomu ale úplne inak, ceny letov rapídne klesli a vy sa tak do Spojených štátov amerických môžete vypraviť už za tak nízke ceny, ktoré váš rozpočet rozhodne nezruinujú. Čo tak vydať sa v marci s KLM do Seattlu, a to iba za 397 €?

O meste Seattle ste už dozaista niečo málo počuli a ak ste ho nemali tú česť sami navštíviť a preskúmať, potom vám rozhodne zostal v podvedomí z filmov alebo seriálov. Typická mestská veža sa objavila napríklad v seriáli chirurgovia alebo v populárnom filme Súmrak, ktorý sa celý odohrával práve v okolí Seattlu. Seattle je najväčším mestom amerického severozápadu, preto sa rozhodne nejedná o žiadnu menšiu oblasť, ale o naozajstnú metropolu. Seattle má okolo 2,6 milióna obyvateľov a nachádza sa v štáte Washington, takmer na hranici s Kanadou. Ak by ste teda, okrem tohto majestátneho veľkomesta, chceli navštíviť tiež amerického suseda, môžete takzvane zabiť dve muchy jednou ranou a zo Seattlu si do Kanady zájsť vlakom alebo napríklad autobusom, keď vás cesta vyjde na pomerne slušnú cenu.

Autor: Daniel SchwenAutor: Daniel Schwen

Mesto za roky svojho „pôsobenia“, ktoré sa datuje do 19. storočia, dostalo veľa mien a názvov. Jedni mu hovoria Brána na Aljašku, lebo je od studenej a mrazivej Aljašky naozaj, čoby kameňom dohodil, iní Seattle nazývajú ako Smaragdové mesto, lebo je povestné svojou zeleňou a prekrásnymi porastami, vďaka ktorým nejde len o betónovú metropolu s množstvom mrakodrapov a nákupných stredísk.

Svoje rodné sídlo tu má napríklad spoločnosť Boeing, ktorá má na svojom konte výrobu najlepších lietadiel, ktoré sa vo vzduchu vôbec môžu objaviť. Čo ste o meste Seattle pravdepodobne tiež nevedeli je fakt, že tu vznikla jedna z najpopulárnejších firiem na svete – Starbucks. Seattle je, pravdepodobne nielen vďaka tejto spoločnosti, preslávený vysokou konzumáciou kávy, preto firmu Starbucks dokonale reprezentuje.

V Seattli si tiež budete pripadať neuveriteľne inteligentne a budete mať pocit, že ste obklopení naozaj vzdelanou spoločnosťou a aj to má svoj opodstatnený dôvod. Nedávne štúdie dokázali, že práve v Seattli je najväčšia koncentrácia vysokoškolsky vzdelaných ľudí zo všetkých štátov v USA. Čo však je smutné sú miestne platy, tie sú, čo do veľkosti, až na 36. mieste, čo je jednoznačný dôkaz, že vysokoškoláci naozaj nemajú tie najvyššie príjmy.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: AdbarAutor: Adbar

Článok Seattle s KLM za 397 € bol publikovaný 2. března 2015 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...