Bazilej so SWISS za 58 €

Tagy:  lietanie, cestovanie, bazilej, švajčiarsko, swiss, lacné letenky, last minute

Sponzorované odkazy:

Bazilej so SWISS za 58 €

Leto je na konci, čo ale rozhodne nekončí, sú akčné letenky a ich neuveriteľne atraktívne ponuky. Nie je žiadnou novinkou pod slnkom, že dovolenka v septembri alebo v októbri sa oplatí jednoznačne najviac. Letná sezóna je preč a cestovné kancelárie aj letecké spoločnosti potrebujú zaplniť voľné miesta na palube lietadla a v hoteloch. Využite last minute zájazdov a leteniek a vydajte sa napríklad do prekrásneho Bazileja za super cenu 58 €.

Švajčiarsko je krajina, ktorú by za svoj život mal aspoň raz navštíviť každý Slovák. Tunajšie pomery sú, ako je známe, pomerne luxusné a na tunajší nadštandard si možno veľmi ľahko a rýchlo zvyknúť. Prečo sa teda nepozrieť, ako sa žije inde a aspoň nachvíľu nezávidieť miestnym občanom?

Bazilej v kocke

Bazilej je prekrásnym švajčiarskym mestom v severozápadnej časti Švajčiarska pri hraniciach s Francúzskom a Nemeckom. Mesto nepatrí k ohromným metropolám, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Žije tu necelých 170 000 obyvateľov, avšak o ruch a zábavu núdza nie je. Mestom preteká rieka Rýn, sídli tu centrálna banka pre medzinárodné zúčtovanie a keby sme mali Bazilej charakterizovať jedným typickým slovom, bola by to farmácia, ktorá tu žije naplno.

Okrem významného farmaceutického priemyslu, ktorý tu dal vzniknúť niekoľkým populárnym produktom a liečebným metódam, je Bazilej tiež centrom kultúry a predovšetkým vzdelávania. Roku 1460 tu bola založená najstaršia švajčiarska univerzita, ktorej ohlas je známy aj dnes. Nájsť tú môžete Bazilejskú katedrálu z 11. storočia, novogotické pamiatky, romantické rotundy a množstvo ďalších pamätihodností, ktoré robia mesto také pekné.

Autor: NoebuAutor: Noebu

História Bazileja

Čo ste o Bazileji možno nevedeli je fakt, že ide o jedno z vôbec najstarších svetových miest. Zatiaľ čo väčšina tých európskych bola založená okolo 9 storočia nášho letopočtu, Bazilej tu stojí už od roku 44 pred naším letopočtom, keď sa o jeho vznik pričinili Rimania. Po páde Veľkého Ríma bol Bazilej okupovaný, asi tak, ako väčšina vtedajších miest, menil svojich majiteľov a prekvapivo až v roku 1501 bol pripojený ku Švajčiarsku, ku ktorému logicky patrí dodnes.

Lietajte so SWISS

Ako už názov sám napovedá, letecká spoločnosť SWISS bude pravdepodobne švajčiarskeho pôvodu. A áno, je to naozaj tak. Ide o najväčšiu a najpopulárnejšiu leteckú švajčiarskou aerolinku, ktorá ročne prepraví desiatky miliónov spokojných cestujúcich. So SWISS môžete lietať až do 190 destinácií sveta, vrátane Českej republiky. Teraz sa do prekrásneho mesta Bazilej môžete so švajčiarskym leteckým dopravcom pozrieť za neuveriteľnú cenu 58 €, a to vrátane všetkých poplatkov. Tak na čo ešte čakáte? Hurá za krásami Bazileja!

Autor: ArpingstoneAutor: Arpingstone

Článok Bazilej so SWISS za 58 € bol publikovaný 14. září 2014 v 12.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...