Malta so Sun Expres za 45 €

Tagy:  letecká spoločnosť, letenky, lietanie, dovolenka, malta, valletta, sun expres

Sponzorované odkazy:

Malta so Sun Expres za 45 €

Júlové teploty bohužiaľ nesľubujú príliš veľa letných dní, vďaka ktorým by ste svoje voľno a víkendy mohli stráviť pri vode či na terase. Chcete nachytať nejaký ten bronz, oddýchnuť si a tiež spoznať nové končiny? Potom využite akčných leteniek a cestujte, čo hrdlo ráči. Teraz sa môžete pozrieť napríklad na prekrásnu Maltu, ktorá vás privíta s otvorenou náručou, už od 45 €. Letenky neboli snáď nikdy lacnejšie, tak na čo ešte čakáte?

Niečo málo o Malte

Ak ste tento malebný ostrovček v Stredozemnom mori ešte nemali tú česť spoznať, určite ste o ňom už všeličo počuli. Ľudia neustále vedú dohady o tom, komu vlastne Malta patrí. Väčšina žije v domnienke, že je pridružená Španielsku alebo dokonca Portugalsku. Pravda je ale niekde úplne inde. Malta je totiž samostatným štátom európskej únie s dvoma úradnými jazykmi, ktorými sú vlastná maltčtina a tiež angličtina. Ak teda hovoríte aspoň trochu po anglicky, nebudete mať problém s komunikáciou. Čo sa obyvateľov týka, má ich okolo 500 tisíc, čo je naozaj málo. Avšak nudiť sa tu určite nebudete. Tamojší obyvatelia žijú väčšinou z turizmu, a preto sa sústreďujú na reštaurácie, zábavné podniky, kultúru a tiež krásne hotelové komplexy, v ktorých sa turisti môžu ubytovať po celý rok.

Hlavným mestom Malty je Valletta rozkladajúca sa na východnom pobreží ostrova. Vzhľadom k tomu, že ide o prímorské mesto, môžete tu rovno stráviť príjemnú letnú dovolenku. Vo dne sa budete kúpať v čistom mori, v noci vyrazíte do niektorého z preslávených klubov. Valleta je rozhodne impozantným mestom a málokto pravdepodobne vie, že bola roku 1980 zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Áno, tak veľmi je jej historické centrum žiadané a famózne.

Autor: BluelagoonAutor: Bluelagoon

Aj napriek faktu, že sa v hlavnom meste nachádza len okolo 7 tisíc obyvateľov, môžeme hovoriť o modernej metropole, kde nechýbajú pamiatky, kultúra, luxusné nákupné centrá, ale aj významná univerzita, ktorá bola založená už v 18. storočí. V prekrásnom prístavnom meste si tak užijete veľa zábavy a ešte si domov priveziete oblečenie a suveníry.

Cestujte so Sun Expres

Sun Expres nepatrí k najznámejším spoločnostiam, pretože ide o tureckého leteckého dopravcu, so sídlom v Antályi. Ak lietate radi lacno, mali by ste spozornieť, lebo práve tento nízko nákladový dopravca, poskytuje letenky za super ceny, a to nielen na Maltu. So Sun Expres môžete lietať od roku 1989 takmer do celej Európy, ale aj do Istanbulu alebo Izmiru a samozrejme do Turecka. K leteckej flotile spoločnosti Sun Expres sa radí napríklad lietadlo Boeing 737–800, ktoré je v leteckom svete veľmi populárne a komfortné.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Autor: Valletta_skylineAutor: Valletta_skyline

Článok Malta so Sun Expres za 45 € bol publikovaný 1. července 2014 v 12.00 v rubrike Letenky a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...