Qatar Airways

Tagy:  letecká spoločnosť, aerolinka, aerolínie, qatar airways, cestovanie, lietanie, letenky, dovolenka

Sponzorované odkazy:

Qatar Airways

So „zbierkou“ leteckých spoločností sme ešte zďaleka neskončili. Preč sú doby, kedy ste mohli lietať len s pár vyhlásenými aerolinkami, ktoré boli síce populárne a mali isté meno, ale o tom svedčila aj cena leteniek. Ďalšie kvalitné služby, na ktoré sa rozhodne môžete spoľahnúť, ponúka aerolinka Qatar Airways.

Úplne očakávane, ako názov napovedá, je letecká spoločnosť Qatar Airways vo vlastníctve Kataru. Už tento fakt sám o sebe niečo znamená, pretože Katar patrí k najbohatším oblastiam sveta. Je teda celkom logické, že práve katarské služby, nebudú nijako „pofidérne“ alebo dokonca nekvalitné. Základňu Qatar Airways by ste našli na medzinárodnom letisku Doha, ktoré patrí k najluxusnejším letiskám na svete. Letecká spoločnosť bola založená v roku 1993, pričom svoj ​​prvý let uskutočnila o rok neskôr. Svojim trvaním by sme ju mohli zaradiť k tým mladším, ktoré však už majú istú leteckú históriu a tiež dobré recenzie z radov nadšených a nadmieru spokojných zákazníkov. Ako väčšina tých väčších leteckých spoločností, aj Qatar Airways ponúka tri základné triedy, a to ekonomickú, biznis a tiež tú prvú, ktorá je naozaj prepychová a stane sa nezabudnuteľným zážitkom. Ak už zvolíte akúkoľvek triedu, všetky vás prepravia do ázijských oblastí ako je Tokio, Peking, Thajsko, Srí Lanka a mnoho ďalších. Ak sa teda chystáte na exotickú dovolenku či na poznávací zájazd po Japonsku, rozhodne si vyberte práve aerolinku Qatar Airways.

Lietajte s luxusom, autor: Qatar_Air_Cargo_A300–600RLietajte s luxusom, autor: Qatar_Air_Cargo_A300–600R

O tom, že spoločnosť Qatar Airways patrí naozaj ku svetovej špičke, vás môže presvedčiť aj spolupráca s tými najlepšími aerolinkami, ktorými sú napríklad Lufthansa, bmi alebo ANA, ktoré v leteckom priemysle majú zvučné meno. Ďalším artiklom úspechu je tiež stále narastajúca popularita, ktorá činí ročne okolo 35 percent. Letecká spoločnosť tak pomaly, ale iste, naberá ohromných rozmerov. Najobľúbenejšou triedou spoločnosti Qatar Airways je rozhodne tá obchodná, ktorá v minulých rokoch získala aj ocenenie pre najlepšie služby. Ak sa chystáte na biznis cestu, vaša voľba bude jasná.

S aerolinkou môžete navštíviť až 121 destinácií a ak máte v pláne tohto dopravcu zaradiť medzi svojich favoritov, neváhajte si obstarať tiež akýsi vernostný klub Qatar Airways Privilege Club – Qmiles, ktorý vám do budúcna prinesie množstvo výhod a tiež zliav.

Súčasťou bohatej leteckej flotily spoločnosti Qatar Airways sú Bombardier Challenger 605, Bombardier Global Express XRS, Boeing 777–200LR, Boeing 777–300ER, Boeing 777F Cargo Freighter, Boeing 787 Dreamliner, Airbus Long Range A319LR, Airbus A300–600 Cargo Freighter, Airbus A321 –200, Airbus A330–300, Airbus A330–200, Airbus A320–200 a Airbus A340–600.

Článok Qatar Airways bol publikovaný 30. června 2014 v 23.00 v rubrike Lietadlá, Lietanie a Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...