V apríli do Abu Dhabi

Tagy:  letenky, abu dhabi, spojene arabske emiraty, lacné letenky, dovolenka, pobyt, cestovanie

Sponzorované odkazy:

V apríli do Abu Dhabi

Apríl je ideálnym mesiacom pre cestovanie všetkého druhu a obzvlášť potom pre milovníkov jari, pretože nie je nič nepríjemnejšie, ako sa z letiska na letisko pohybovať v snehovej fujavici a do cieľovej destinácie, kde sú trópy, sa dostaviť v kabáte. V apríli sa môžete vydať po pamiatkach v podobe eurovíkendu alebo poznávacieho zájazdu, počasie vám iste bude priať ako vo Francúzsku, tak v Taliansku alebo Grécku. Ak si ale chcete už teraz užiť nefalšovanú letnú dovolenku pri mori, vypravte sa s výhodnými letenkami do Abu Dhabi.

Spojené Arabské Emiráty sú predovšetkým pre Európanov veľmi lákavé, pretože turistom ponúkajú niečo, čo v Európe nie je. Ide o exotiku, orient, nevšednú architektúru a tiež úplne inú kuchyňu, ktorá je taktiež diametrálne odlišná. Ak vás tieto končiny lákajú a doteraz ste nemali tú možnosť ich bližšie spoznať, Abu Dhabi vás privíta s otvorenou náručou.

Autor: abu_dhabiAutor: abu_dhabi

Abu Dhabi je hlavným mestom Spojených Arabských Emirátov s počtom obyvateľov okolo 1,5 milióna. Čo do obyvateľstva teda môže smelo konkurovať Prahe. Mesto má svoju bohatú históriu, kedy si prešlo množstvom ťažkostí ako napríklad okupáciou pirátov. Najväčší rozmach zaznamenalo prelomom 60. rokov 20. storočia, kedy podľahlo vlne modernizácie, a to naozaj vo veľkom. Zatiaľ čo iné mestá sa renovovali postupne alebo vo svojich výstavbách brzdili, Abu Dhabi je stále v rozkvete a preto v meste vidíte jednu luxusnú modernú budovu za druhou. Zo starého mesta sa tu zachoval iba Starý palác, ktorý je dominantou štvrti a takmer jedinou historickou pamiatkou, ktorá pripomína, že tu mrakodrapy a sklo nevládli odjakživa.

Blízkosti majestátneho Abu Dhabi príhodne leží arabské letisko, preto sa nemusíte obávať, že by ste sa do centra diania „trmácali“ niekoľko hodín. Klasickou hromadnou dopravou, taxi službou alebo osobným autom ste za takmer 30 minút v centre hlavného mesta, kde na vás čakajú luxusné hotely, prekrásne nákupné centrá, úchvatné promenády a veľa reštaurácií, z ktorých budete mať veľký problém, vybrať tú najlepšiu.

Teraz sa do Abu Dhabi môžete vypraviť napríklad s Australian Airlines, ktoré vás do hlavného mesta Arábie dopravia za senzačných 260 €, čo je jednoznačne najlepšia cena na trhu.

Autor: sheikh_zayedAutor: sheikh_zayed

Článok V apríli do Abu Dhabi bol publikovaný 9. dubna 2014 v 06.30 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...