KLM - lietajte s kráľovskou eleganciou

Tagy:  letecká spoločnosť, klm, lietanie, air france-klm, letenky, lietadlo

Sponzorované odkazy:

KLM - lietajte s kráľovskou eleganciou

Lietanie je nekompromisne tým najlepším spôsobom prepravy. V prvom rade ide o vôbec najrýchlejší transport z miesta na miesto, pretože žiadna iná doprava vám presunutie sa z jedného kontinentu na druhý, a to v priebehu niekoľkých málo hodín, skrátka neumožní. Po druhé nemožno spochybniť istú spoľahlivosť, pohodlie a v posledných rokoch aj cenovo výhodné lety, vďaka ktorým sa aj do priľahlých destinácií oplatí letieť, namiesto zdĺhavej cesty osobným autom či autobusom. Čo je však pre laika veľmi zložité, je výber leteckej spoločnosti, s ktorou sa na cestu vypraví. Ak chcete mať zaistenú istú dávku komfortu a nadštandardu, vložte svoju dôveru do KLM, svoju voľbu určite nebudete ľutovať.

Lietajte s KLM až do 250 destinácií, autor: alljengiLietajte s KLM až do 250 destinácií, autor: alljengi

História KLM

Letecká spoločnosť KLM, čiže Royal Dutch airlines, bola založená na území Holandska roku 1919, dnes teda hovoríme o vôbec najstarších aerolinkách na zemi, ktoré doteraz nezmenili svoj ​​názov. Vzhľadom k faktu, že za pár rokov KLM oslávi svoje sté výročie a jej prosperita stále stúpa, môžeme s istotou hovoriť o tom, že sa jedná o veľmi kvalitný spôsob prepravy cestujúcich. Prvé lietadlo spoločnosti KLM sa do vzduchu dostalo 17. mája 1920 a mierilo z londýnskeho Northolt do amsterdamského letiska. Let bol úspešný a tak firme nič nebránilo v ďalšom rozlete. Spoločnosť si viedla skvele dokonca prekonala aj veľmi zložitú situáciu druhej svetovej vojny, v ktorej veľa leteckých spoločností skončilo, či boli zničené nemeckými vojskami. Prevrat KLM zažila roku 2004, kedy svoj ​​čiastočný podiel predala francúzskym konkurenčným aerolinkám Air France. Svet letectva je tvrdý boj o prežitie a pre spoločnosť bol tento krok veľmi výhodnou obchodnou transakciou a spôsobom, ako sa stále udržať „na nohách“. A tak vznikla spoločnosť nová, s názvom Air France – KLM, ktorá je teraz treťou najväčšou aerolinkou na svete. Od septembra 2004 je novo vzniknutý koncept súčasťou aliancie SkyTeam, čo je prestížne spojenie tých spoločností, ktoré ponúkajú naozaj kvalitné služby a zákazníci sa na ne môžu vždy stopercentne spoľahnúť.

Štatistika

Spoločnosť ročne prepraví okolo 22 miliónov pasažierov a viac než 650 000 ton nákladu. V leteckej flotile by sme našli 7 druhov boeingov, Freighter, lietadlo McDonnel Dougas, Airbus a konečne aj prvotriedne Fokker 50. KLM spolu so spoluprácou Air France-KLM ponúka lety do viac ako 250 destinácií po celom svete.

Článok KLM - lietajte s kráľovskou eleganciou bol publikovaný 17. února 2014 v 07.00 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...