Iberia - španielska istota

Tagy:  lietanie, Iberia, letenky, lietadlo, letisková doprava, cestovanie, zájazdy

Sponzorované odkazy:

Iberia - španielska istota

Lietanie je síce podľa štatistík najbezpečnejším druhom dopravy, preto by sme si na palube lietadla mali byť takmer stopercentne istí svojím bezpečím, avšak rovnako tak, ako sa podstatne lepšie zbavíme strachu vo „vytunenom“ Mercedese, než v Škode 100, aj letecké spoločnosti možno pomyselne rozdeliť na tie komfortnejšie a bezpečnejšie, od tých ostatných. K tým, ktorým bez obáv môžete zveriť svoj ​​život a v pokoji odcestovať kedykoľvek si je spomeniete, patria napríklad aerolínie Iberia, s dlhoročnou tradíciou a nespočetným množstvom letov na svojom konte.

Keby sme stavali rebríček leteckých spoločností s najdlhšou históriou, Iberia by sa dozaista umiestnila na prvých priečkach, pretože dátum vzniku leteckej firmy je 28. jún 1927 a to konkrétne v Španielsku. Toho istého roku v decembri Iberia uskutočnila svoj ​​úplne prvý let na linke Madrid – Barcelona, ktorý prebehol bez najmenších komplikácií, čiže bol automaticky vyhlásený za veľmi úspešný. Prvý zvrat v spoločnosti nastal o dva roky neskôr, kedy bola aerolinka vládou premenovaná na Compañía de Líneas Aéreas Subvencionadas. Tento názov jej vydržal až do občianskej vojny, kedy sa vrátila k pôvodnému Iberia Airlines, čo jej zostalo dodnes.

Cestujte s istotou v komforte, autor: Aero IcarusCestujte s istotou v komforte, autor: Aero Icarus

Ďalším prelomovým rokom sa stalo obdobie druhej svetovej vojny, konkrétne rok 1944, kedy bola spoločnosť znárodnená a začala poskytovať vôbec prvé lety z Európy do Južnej Ameriky. Týmto krokom sa firma preslávila a navždy sa zapísala ako priekopník v letoch medzi jednotlivými svetadielmi. Čo rozhodne nesmieme zabudnúť spomenúť, je stanovisko základne, ktoré má Iberia snáď od nepamäti v madridskom letisku Barajas.

Dlhé roky si spoločnosť viedla priamo nadpriemerne a nestretla sa so žiadnymi prevratnými zmenami či novinkami. To sa však zmenilo 1. septembra 1999, kedy sa Iberia stala platným členom prestížnej aliancie Oneworld, kde si členstvo vyslúžia naozaj tie najúspešnejšie a najuznávanejšie aerolinky.

Je potrebné tiež spomenúť, že za rok 2007 prepravila Iberia okolo 28 miliónov pasažierov, ponúka lety až do 115 svetových destinácií, vrátane New Yorku či Karibiku a pýši sa obsiahlou leteckou flotilou, ktorá vlastní napríklad Airbus A321–200, Airbus A340–600 alebo McDonnell Douglas MD-88.

Článok Iberia - španielska istota bol publikovaný 12. února 2014 v 06.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...