Blue1

Tagy:  lietanie, letenky, blue1, fínsko, škandinávia, doprava, letecká doprava

Sponzorované odkazy:

Blue1

Pri výbere leteckej spoločnosti, s ktorou budete cestovať, sa zvyčajne striktne držíte osvedčených a známych firiem ako sú Air France, Czech Airlines, American Airlines, Lufthansa alebo KLM. Najznámejšie aerolínie majú za sebou bohatú históriu a isté skúsenosti, ktoré sú takmer zárukou komfortného a predovšetkým pohodlného letu. Avšak letenky u týchto a ďalších firiem nie sú zvyčajne príliš lacné, ba naopak, mnohokrát platíte za ono dobré meno. Ak chcete lietať bezpečne a pohodlne a pritom za prijateľné peniaze, informujte sa aj o ďalších dopravcov, ktoré vám poskytnú obdobné služby za lepšie ceny. Jednou z nich je napríklad letecká spoločnosť Blue1.

Fínska letecká spoločnosť bola založená v roku 1987, môžeme ju teda bez najmenších pochýb zaradiť k tým dopravcom, ktorí majú istú históriu, ale nepatria k zastaranému inventáru. Severských leteckých spoločností nie je mnoho a na Slovensku sa o nich príliš nevie, čo je určite škoda, lebo majú naozaj čo ponúknuť. Škandinávia je všeobecne známa svojou precíznosťou a dobrými mravmi, ktoré sú viditeľné aj tu. Letecká spoločnosť Blue1 sa o svojich zákazníkov veľmi dobre stará, o čom svedčia skvelé recenzie.

Lietajte s Blue1, autor: markyharkyLietajte s Blue1, autor: markyharky

Z počiatku spoločnosť vystupovala pod menom Air Botnia, ktorej sa bohužiaľ príliš nedarilo. Pred takmer 15-timi rokmi delil aerolínie od krízy len malý kúsok. V roku 1998 tak prišli na pomoc iné silnejšie aerolínie, a to Scandinavian Airlines, ktoré spoločnosť doslova vzali pod svoje krídla a vybudovali novú, podstatne pevnejšiu a zmysluplnejšiu organizáciu. Následne Blue1 zaznamenávali jeden pokrok za druhým, o čom svedčí aj prestížne členstvo u asociácie Star Alliance, ktorá zastrešuje iba tie najlepšie firmy vo svojom odbore.

Letecká flotila spoločnosti Blue1 je postavená na 11 plne funkčných lietadlách, medzi ktoré patrí päť typov McDonnell Douglas, MD 90–30, tri Bae Avro RJ-85 a dva typy Bae Avro RJ-100.

Aerolínie Blue1 sa zameriavajú ako na vnútroštátne lety, tak na cestovanie po európskych destináciách a veľkomestách ako je Paríž, Miláno, Rím, Hamburg, Barcelona, Londýn alebo Zürich.

Článok Blue1 bol publikovaný 29. ledna 2014 v 06.30 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...