Air Italy - cestujte nízkonákladovo

Tagy:  letecká spoločnosť, air italy, cestovanie, lietanie, taliansko, lietadlá

Sponzorované odkazy:

Air Italy - cestujte nízkonákladovo

Leteckých spoločností dnes naozaj nie je málo a obyčajný „smrteľník“ môže mať často problém, sa rozhodnúť pre tú správnu alebo odhaliť aerolinku, ktorej je lepšie sa oblúkom vyhnúť. Ak aj vy niekedy tápete, či sa vydať s týmto alebo iným dopravcom, nechajte sa inšpirovať ďalším článkom o kvalitnej leteckej spoločnosti, ktorou je Air Italy.

Air Italy určite patrí k tým mladším leteckým spoločnostiam, pretože bola založená len 29. mája roku 2005. Aj napriek tomu, že nemá dlhoročnú históriu, má pomerne slušné skúsenosti, pre ktoré sa nemusíte báť s Air Italy odcestovať aj do vzdialenejších končín. Čo vás iste môže potešiť je fakt, že letecká spoločnosť patrí k tým nízkonákladovým, ponúka tak lacnejšie letenky, než väčšina dopravcov tejto doby. Prvý let spoločnosti bol uskutočnený na trase Turín – Budapešť, ktorý bol viac ako úspešný a preto dal aerolinkám podnet k ďalším, nemenej úspešným, cestám.

Firma nie je vlastníctvom iba jedného subjektu, vlastnia ju traja spoločníci, a to zo 40 percent BV Asset Management, z ďalších 40 percent Giuseppe Gentile a ďalej potom 20 percent firma Pathfinder. Aby mohli aerolínie poskytovať ešte výhodnejšie a menej nákladné letenky, založili roku 2007 ďalšie pobočky pod názvom Air Polska a Air Egypt, ktoré sa stali veľmi prosperujúcimi a výhodnými. Svoju ústrednú základňu má nízkonákladová spoločnosť v Gallarte a ďalšie potom v Turíne, Verone a Malpense v Miláne.

Cestujte nízkonákladovo, autor: airplane-picturesCestujte nízkonákladovo, autor: airplane-pictures

Dnes majú aerolínie okolo 400 zamestnancov, čo je pomerne slušný počet potvrdzujúci dobré pracovné nasadenie a zodpovedajúce výsledky, pričom v produktívnom roku 2007 vykázali čistý zisk 113,7 milióna eur, čo znamená čistý nárast 109 percent oproti predchádzajúcemu roku. Počas niekoľkých mesiacov svojej existencie prepravila spoločnosť okolo 9 miliónov cestujúcich, pričom dnes sú počty dvojnásobné, ak nie trojnásobné.

Air Italy patrí v Taliansku k najobľúbenejším leteckým spoločnostiam, pretože sa vyznačuje dochvíľnosťou, komfortom a navyše veľmi výhodnými cenami na trhu, ktoré na Apeninskom polostrove prakticky nemajú konkurenciu.

K leteckej flotile Air Italy a 10tim lietadlám patrí napríklad Boeing 737–300, Boeing 737–500, Boeing 737–700, Boeing 737–800, Boeing 757–200, Boeingy 767–200ER a tiež Boeing 767–300ER.

Air Italy sa nešpecializuje iba na Európu, ponúka lety celkom do 26 destinácií Európy, Ameriky, Ázie a tiež Afriky. V Európe prevládajú predovšetkým talianske mestá, v Afrike je to potom Cape Verde, Eritrea, Keňa, Madagaskar, Maurícius, Sudán, Tanzánia a Zanzibar. V Amerike môžete s Air Italy navštíviť Aruby, Guadelope a Brazíliu a v Ázii ponúka Maledivy a Spojené arabské emiráty.

Článok Air Italy - cestujte nízkonákladovo bol publikovaný 22. ledna 2014 v 07.15 v rubrike Spoločnosti a Lietadlá. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...