Belavia - bieloruský skvost

Tagy:  letecká spoločnosť, Belavia, bielorusko, lietanie, letenky, firma, aerolínie

Sponzorované odkazy:

Belavia - bieloruský skvost

Leteckých spoločností dnes existuje na trhu nepreberné množstvo a preto nie je divné, že vám niekedy výber tej najlepšej, dá poriadne zabrať. Kúpa leteniek sa zvyčajne odvíja od ceny a termínu, pričom na kvalitu aerolínií zvyčajne nedbáte. To je však chyba, pretože hoci je letecká doprava považovaná za tú vôbec najbezpečnejšiu, predsa len vo vzduchu vkladáte svoj ​​život do rúk niekoho iného, a preto by ste vždy mali vyberať s rozvahou a voliť také služby, na ktoré je spoľahnutie a s ktorými budete na palube lietadla v pokoji a pohode.

Bielorusko všeobecne patrí k nepríliš vyspelým krajinám, čo by pre váš výber mohlo byť dosť podstatné. Aj keď táto krajina žije ešte v akomsi postkomunizme a nie všetky služby ponúka na vysokej úrovni, letecká doprava je úplným opakom. Bielorusi sú si svojich nedostatkov vedomí a preto na svoje aerolínie kladú veľký dôraz. S najpopulárnejšou tamojšou spoločnosťou, Belavia, sa preto lietať rozhodne nemusíte obávať.

Bieloruská letecká spoločnosť Belavia má svoje sídlo na medzinárodnom letisku v hlavnom meste krajiny, čiže v Minsku. Tu sa uskutočňujú všetky lety a aj prílety z iných destinácií. Aerolínie boli založené 5. marca 1996 a hoci nepatria k tým najstarším firmám, majú istú históriu a skúsenosti, ktoré sa prejavujú na profesionálnom prístupe. O tom, že sa spoločnosť stala úspešnou ihneď po svojom štarte svedčí tiež fakt, že sa po roku, konkrétne 12. augusta stala významným členom asociácie IATA, ktorá sa vyznačuje iba lukratívnym členstvom.

Ďalším významným krokom bol pre spoločnosť rok 1999, kedy uzavrela code-sharovú spoluprácu s poľským dopravcom LOT. Pod spoločnými krídlami fungujú dodnes a je vidno, že im toto spojenectvo svedčí.

O šesť rokov neskôr, teda v roku 2005 potom Belavia uzatvorila ďalšiu code-sharovú spoluprácu a tentoraz s českým dopravcom ČSA.

V súčasnej dobe spoločnosť Belavia zamestnáva okolo 1000 ľudí a lieta do 25 európskych destinácií, pričom jednou z nich je aj populárna linka Praha-Minsk a naopak.

Článok Belavia - bieloruský skvost bol publikovaný 21. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...