Rady a tipy na lacné ubytovanie

Tagy:  lacné ubytovanie, penzióny, apartmány, hostely, ceny

Sponzorované odkazy:

Rady a tipy na lacné ubytovanie

Ak sa do zahraničia vydáte vždy raz za rok a to v podobe letnej dovolenky, pravdepodobne si ju chcete užiť so všetkým všudy. Po celoročnom sporení vám tak nerobí žiadny problém ubytovať sa v luxusnejšom hoteli s bazénmi, tenisovými kurtami, golfovým ihriskom a samozrejme all inclusive servisom. Ak ale cestujete často a poznávanie európskych metropolí sa stalo vaším koníčkom a vášňou, ubytovanie je to posledné, za čo chcete vyhadzovať peniaze. Potom vás iste budú zaujímať užitočné rady a tipy na najlacnejšie ubytovanie…

Penzióny a apartmány

Ak chcete za bývanie výrazne ušetriť, oblúkom sa vyhnite hotelom. Tie za prvé zvyčajne sídlia v strategickej pozícii v centre mesta, čiže si môžu dovoliť zvýšiť ceny a navyše ponúkajú veľa nadštandardných služieb, ktoré počas krátkeho pobytu nevyužívate a zbytočne ich platíte. Stavte teda radšej na apartmány a menšie penzióny v zapadnutejších uličkách alebo na okraji mesta. Cena vás tak ľahko vyjde aj na polovicu. A že ubytovanie je neznáme a nie príliš pútavé zvonka neznamená, že bude nezariadené alebo dokonca hygienicky nevyhovujúce.

Rezervujte si ubytovanie cez internet, autor: Moyan_BrennRezervujte si ubytovanie cez internet, autor: Moyan_Brenn

Hostely

Medzi absolútne najlacnejšie ubytovanie patria samozrejme hostely. Nie je tomu tak dlho, kedy boli sprístupnené iba študentom s registračnou kartičkou a bežný turista nemal na lacné ubytovanie nárok. Avšak vplyvom zvyšujúcej sa konkurencie vznikol akýsi rezervačný systém, ktorý vám umožní využiť služby hostelov po celej Európe. Bohužiaľ ak ste citlivejšej povahy, zdieľať izbu s úplne cudzou osobou vám pravdepodobne nebude príliš sympatické a pohodlné. Ak sa mienite ubytovať v hosteli, určite cestujte v dvojici!

Rady a tipy

Tu nájdete pár základných zhrnutí v podobe rád a tipov, ako zohnať to najlacnejšie ubytovanie na trhu.

• Rezervujte si ubytovanie vždy cez internet
• Oplatí sa včas rezervovať ubytovanie vo veľkých mestách ako je Paríž, Rím, Londýn, Barcelona a podobne.
• Vyhnite sa víkendom, tie bývajú najviac obsadené, čiže najdrahšie
• Najprv si nájdite všetky možnosti ubytovania podľa ceny a až potom porovnajte ich polohu najbližšie k centru
• Ak sa ubytujete na okraji mesta, nezabudnite pripočítať aj cenu dopravy
• Niektoré penzióny v cene ubytovania nezahŕňajú raňajky, zvážte, či sa oplatí v skorých ranných hodinách zháňať niečo na jedenie

Článok Rady a tipy na lacné ubytovanie bol publikovaný 14. ledna 2014 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...