Ako prečkať zdĺhavé čakanie na letisku?

Tagy:  lietanie, letenky, lietadlo, letisková doprava, čakanie na lietadlo

Sponzorované odkazy:

Ako prečkať zdĺhavé čakanie na letisku?

Lietanie je bezpochyby tým najlepším spôsobom prepravy, ktorý vôbec existuje. Hneď na úvod vás iste nadchne fakt, že sa dokážete v priebehu niekoľkých málo hodín dopraviť nielen do inej krajiny, ale dokonca cez pol planéty. Za druhé je samozrejme potrebné spomenúť, že cestovanie leteckou dopravou je, čo do bezpečnosti, absolútne bezkonkurenčné no a do tretice si užijete veľmi pohodlnú cestu a v dnešnej dobe nízkonákladových a last minute letov, dokonca za smiešne peniaze.

Na lietanie by sme teda len ťažko hľadali nejaké negatíva, avšak je tu niečo, čo aj tým najtrpezlivejším jedincom dokáže naozaj pokaziť náladu, ba dokonca otráviť celý deň. Ako náhle má lietadlo meškanie, čakanie na letisku sa môže stať veľmi nepríjemnou prestávkou plnou nudy a nič nerobením. Ak sa ocitnete v situácii, kedy bude mať letecká doprava buď sklz alebo musíte niekoľko hodín počkať na spoj do ďalšej, teda cieľovej destinácie, buďte dopredu pripravení a čakanie si patrične spríjemnite.

Čakanie na letisku nemusí byť otrava, autor: Simon_seesČakanie na letisku nemusí byť otrava, autor: Simon_sees

Veľa čítania do zásoby

S batožinou a predovšetkým s jej obsahom je to niekedy zložité. Do kabíny lietadla si nemôžete vziať vodu, nieto potom jedlo, žiadne líčidlá ani manikúru, čo ale mať rozhodne môžete a čo vám bude vďačným spoločníkom, je čítanie všetkého druhu. Máte práve rozčítanú napínavú knihu, ktorú vám cesta do zahraničia akosi narušila? Potom využite niekoľkohodinového letu alebo čakania v odbavovacej hale a interaktívny román s chuťou dočítajte. Ak nepatríte k milovníkom kníh, zásobte sa bulvárnymi časopismi či inými novinami, za ktoré v prípade strávenia dlhšej doby na letisku, budete naozaj vďační.

Hurá na nákupy!

Kedy inokedy, než práve vďaka meškaniu lietadla, si užijete bezcolnú zónu a jej nekonečné výhody? Vezmite dlhé čakanie z tej pozitívnej stránky, vytiahnite kreditnú kartu a vydajte sa v ústrety luxusným obchodom. Najvýhodnejšie vás samozrejme vyjde nákup parfumu, pozor ale dajte, aby ste ho včas uložili do hlavnej batožiny, lebo v tej príručnej rozhodne kontrolou neprejde a vy by ste tak vyhodili peniaze oknom. V čom sa ale medze nekladú je nakupovanie oblečenia a doplnkov, tu si strážte prípadné prekročenie váhového limitu batožiny.

Bude sa páčiť luxusná večera?

Na letisku na vás čaká nespočetné množstvo luxusných obchodov, ale aj prepychové reštaurácie, kde si užijete kulinársky zážitok. Ak viete, že máte minimálne dve hodiny čakania na lietadlo, choďte si pochutnať na miestnych špecialitách alebo aspoň navštívte niektorú z kaviarní. Chutná káva a vynikajúci čokoládový zákusok skvele funguje ako balzam na nervy.

Pochutnajte si v miestnej reštaurácii, autor: ukcountryhousehotelsandpasPochutnajte si v miestnej reštaurácii, autor: ukcountryhousehotelsandpas

Článok Ako prečkať zdĺhavé čakanie na letisku? bol publikovaný 6. ledna 2014 v 06.45 v rubrike Letiská a Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...