Najlacnejšie letenky do Madridu

Tagy:  Madrid, španielsko, cestovanie, mesto, hlavné mesto, metropola, kultúra, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Najlacnejšie letenky do Madridu

Španielsko patrí dlhé roky k najobľúbenejším a tiež najnavštevovanejším oblastiam vôbec. Krajina je pre mnohých turistov atraktívna vďaka svojej rozmanitosti. Na svoje si tu prídu jedinci, túžiaci po odpočinku na vyhriatej pláži, užijú si tu milovníci módy a kultúry a v neposlednom rade obdivovatelia stredovekej architektúry. Ak si nechcete len „ohrievať kosti“ a od svojho pobytu na Pyrenejskom ostrove čakáte trochu viac, vydajte sa do hlavného mesta, ktoré vás uchváti priebehu niekoľkých málo minút.

Madrid je, ako už bolo povedané, hlavné mesto Španielska, ležiace v strede krajiny s počtom obyvateľov presahujúcim 3 milióny. Odpoveď na otázku, prečo navštíviť Madrid nie je nijako zložitá. Miesto je temperamentné rovnako, ako jeho obyvatelia a ak si potrpíte na ruch veľkomesta, nevšednú zábavu a neznášate stereotyp, metropolu si nemôžete nezamilovať. Čo je na Madride tak nevšedné je tunajší spôsob života. Zatiaľ čo v iných mestách sa za poznaním a miestnou kultúrou vypravíte cez deň, tu by ste popoludní veľmi nepochodili. Španieli zvyčajne večerajú o desiatej hodine večer a okolo polnoci tu začína poriadny život. Dokonca múzeá a najrôznejšie galérie majú otvorené do neskorých večerných hodín, na čo nie sú turisti rozhodne zvyknutí.

Madrid je miestom večerného ruchu, autor: marcp_dmozMadrid je miestom večerného ruchu, autor: marcp_dmoz

Aby ste však nenadobudli dojem, že je Madrid jeden veľký večierok, kultúrneho vyžitia tu nájdete požehnane. Napríklad preslávené Múzeum Prado, Múzeum kráľovnej Sofie, galérie, divadlá, letné kiná a festivaly vám spestria nejeden deň. Čo však pri svojej túre mestom nesmiete opomenúť je tradičné španielske flamenco, ktoré inde neuvidíte. Stretnete sa s tajomstvom horkokrvných tancov, ktoré vás privedú do varu.

Dlhé roky stál majestátny Madrid v tieni veľkolepej Barcelony, ktorá vlastní nielen nespočetné množstvo secesných Gaudího pamiatok, ale predovšetkým leží pri mori, čo je ohromné ​​plus. Madrid sa však nenechal zahanbiť a absenciu vodnej hladiny vyvážil veľkým počtom tradičných osláv San Isidro, blšími trhmi, kde kúpite všetko za babku, festivalmi a vernisážami všetkého druhu. V Madride sa síce nebudete môcť prechádzať pozdĺž promenády, zato pocítite veľkoleposť hlavného mesta, ktoré vo vás zanechá nezabudnuteľné spomienky.

Letenky

Madrid je populárnou destináciou, preto možno aj v čase prázdnin očakávať isté zľavy. Doteraz s akčnými letenkami prišla vždy ČSA, ale tohtoročnej sezóne najlacnejším variantom jasne dominuje nízko nákladová spoločnosť Wizzair. Teraz sa do španielskeho Madridu pozriete za krásnych 80 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Najlacnejšie letenky do Madridu ponúka www.pelikan.cz

Navštívte hlavné mesto Španielska a užite si tunajší temperament, autor: Moyan_BrennNavštívte hlavné mesto Španielska a užite si tunajší temperament, autor: Moyan_Brenn

Článok Najlacnejšie letenky do Madridu bol publikovaný 23. prosince 2013 v 06.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...