Najlacnejšie letenky do Londýna

Tagy:  najlacnejšie letenky, letenky do londýna, londýn, mesto, metropola, cestovanie, lietanie, história, architektúra, kultúra, galérie, múzeá

Sponzorované odkazy:

Najlacnejšie letenky do Londýna

Londýn je hneď vedľa Paríža a Ríma najnavštevovanejším mestom Európy. Nie je sa čomu čudovať, pretože turistom ponúka rozmanitú náruč nevšednej architektúry, jedinečnej kultúry a mnohých galérií a múzeí. Londýn je unikátny svojimi chladnými gotickými stavbami ako je napríklad parlament z 11. storočia. V Londýne si tiež dosýta užijete nakupovanie, ktoré vás príde na príjemne peniaze. Navštívte napríklad známu Oxford street s množstvom svetových butikov. Negatívom mesta je počasie, ktoré je veľmi často daždivé a zamračené. Vezmite si teda pláštenky a hurá na poznávací zájazd.

Londýn je hlavné mesto ostrovného štátu Veľká Británia so sídlom kráľovnej, vlády a parlamentu. Pôvodné jadro Londýna, City of London, leží na ploche iba 2,6 kilometrov štvorcových, avšak svojou jedinečnosťou naozaj stojí za to. Pod pojmom celý Londýn sa teraz rozumie veľká aglomerácia, s priemerom približne 200 kilometrov a viac ako 12 000 000 oby­vateľmi. Londýn je mesto bohaté na pamiatky pripomínajúce jeho skvelú minulosť. Za návštevu v Londýne stojí Národná galéria, hrad Tower, Westminsterské opátstvo, Katedrála svätého Pavla a podobne.

Londýn je jedným z najnavštevovanejších miest, autor: camaroLondýn je jedným z najnavštevovanejších miest, autor: camaro

Houses of Parlament čiže sídlo parlamentu zatieňuje svojho ďaleko staršieho suseda, Westminster Abbey, a predsa je táto jediná budova stelesnením veľkej časti anglickej histórie. Opátstvo bolo založené v 8. storočí, prestavané Eduardom Vyznávačom v 11. storočí a potom ešte raz Henrichom III. v polovici 13. storočia. Od čias Viliama Dobyvateľa až po súčasnosť sa tu konali všetky korunovácie okrem dvoch a tiež viacmenej všetky kráľovské pohreby v priebehu polovice tisícročia. Je tu pochovaný celý rad slávnych občanov Anglicka, aj keď náhrobné kamene často len pripomínajú pamiatku ľudí, ktorí sú v skutočnosti pochovaní inde.

Tower of London je jedna z najznámejších atrakcií Londýna. Bol dejiskom mnohých krvavých udalostí v histórii národa a miestom, kam by sa mal každý návštevník či obyvateľ mesta aspoň raz pozrieť. Hoci je známy predovšetkým ako miesto, kde boli ľudia väznení a popravovaní, slúžil striedavo aj ako kráľovská rezidencia, zbrojnica, mincovňa, zverinec, observatórium a tiež ako miesto, kde sú uložené korunovačné klenoty – ktorú funkciu plní dodnes. Bol tu tiež kráľovský zverinec – opatrovateľovi kráľovského leoparda bola za vlády Eduarda II. denne vyplácaná šesťpenca na výživu leoparda a jedna penny pre neho ako honorár.

Najslávnejšou stavbou Londýna je samozrejme Buckinghamský palác ako sídlo kráľovnej a celej kráľovskej rodiny. Vznikol v roku 1702 ako mestské sídlo vojvodu z Buckinghamu v Londýne, kedy bol postavený na mieste neslávne presláveného vykričaného domu a v roku 1762 ho syn vojvodu predal Jurajovi III. Budova bola renovovaná koncom 20. rokov 19. storočia. Po desať mesiacov v roku tu toho nie je príliš k videniu okrem Striedania stráží, polhodinového ceremoniálu, pri ktorom oddiel kráľovninej pešej stráže pochoduje na príslušnú pochodovú hudbu od St. James's Paláca. Od roku 1993 sa tieto posvätné brány otvárajú vždy na dva mesiace v roku.

Letenky

Teraz sa do majestátneho Londýna pozriete za neuveriteľných 50 € a to so spoločnosťou Ryanair.

Tower Bridge je majestátom mesta, autor: sarah tortonTower Bridge je majestátom mesta, autor: sarah torton

Najlacnejšie letenky do Londýna ponúka www.pelikan.cz

Článok Najlacnejšie letenky do Londýna bol publikovaný 22. prosince 2013 v 06.15 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...