Letenky Krakow - do Poľska za "babku"

Tagy:  Krakow, poľsko, história, budovy, pamiatky, námestia, socha

Sponzorované odkazy:

Letenky Krakow - do Poľska za "babku"

Aj keď Poľsko nepatrí práve k typickým turistickým cieľom, pre nás Slovákov by mohlo byť zaujímavé už len vďaka svojej cenovej dostupnosti a rýchlemu transportu. Poľsko ako také je síce krajina chudobnejšia, ale na druhej strane sa pýši bohatou históriou a množstvom prekrásnych pamiatok, ktoré stoja za pohľad. Navštívte poľský Krakow a užite si výlet kúsok za hranicami.

Poľské mesto Krakow leží v Malopoľskom vojvodstve na juhu Poľska. Bolo založené v 7. storočí a od roku 1978 je zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Navyše je tretím najväčším poľským mestom hneď po Varšave a Lodži. Mesto Krakov bolo tiež hlavným mestom Poľska až do roku 1596. Niektorí z vás možno tušia, že tu nájdu najdlhší tobogan na svete a naozaj impozantný aquapark, tí sčítanejší sa do Krakowa vydajú už práve preto, že je hrdým najstarším mestom Poľska a celkovo sa radí k európskym mestám s najbohatšou históriou. Okolo celého Krakowa sa tiahne opevnenie spolu s parkom. Predtým tu stáli naozaj vysoké hradby s priekopou. Len v jednej časti sa úplne zachovali spolu s Floriánskou bránou, ktorá meria 33,5 metra. Touto bránou začína Kráľovská cesta vedúca cez Rynek Glovny na hrad Wawel. Ak si chcete urobiť krátku dovolenku, potom je cesta do Krakova tým pravým. Pre objavovanie krás Krakowa budú stačiť 2 až 3 dni.

Krakow sa pýši tretím najväčším námestím v Európe, autor: tassani chorKrakow sa pýši tretím najväčším námestím v Európe, autor: tassani chor

Impozantným miestom Krakowa je napríklad námestie, ktoré sa stalo tretím najväčším v Európe a delí ho na dve časti výrazná žltohnedá budova s ​​menom Sukiennica. Jej dnešnú podobu projektoval staviteľ Tomáš Prylinský v 18. storočí na mieste spálenej tržnice. Kedysi sa tu predávalo mäso, ovocie, zelenina, dnes sú tu kože a kožušiny, drahé šperky zo zlata, striebra, jantáru a ďalších drahých kameňov. Nie je možné prehliadnuť výzdobu nad jednotlivými stánkami – historické erby významných poľských miest. Dominantou námestia je socha poľského lyricko-epického romantického literáta Adama Mickiewicza, ktorá je obklopená múzami. Pod touto sochou si ľudia často dávajú schôdzky, dochádza tu tiež často k umeleckým produkciám, od vážnej hudby až po breakdance. Okrem nadšených divákov z radov Poliakov a hlavne turistov sú tu návštevníkmi stovky holubov.

Letenky

Vzhľadom k faktu, že je Poľsko jedným z našich piatich susedov, letenky sú naozaj za „babku“. Do poľského Krakowa sa teraz pozriete za príjemných 21 € a to samozrejme vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

V Krakowe nájdete desiatky historických budov, autor: joanna rilekV Krakowe nájdete desiatky historických budov, autor: joanna rilek

Najlacnejšie letenky do Krakowa ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Krakow - do Poľska za "babku" bol publikovaný 21. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...