Letenky do Káhiry za najnižšie ceny

Tagy:  Káhira, egypt, cestovanie, lietanie, kultúra, centrum, história

Sponzorované odkazy:

Letenky do Káhiry za najnižšie ceny

Egypt je destináciou, ktorá sa za posledných pár rokov stala veľmi obľúbenou a navštevovanou, hovoríme však o prímorských letoviskách a o poznávacích zájazdoch do histórie z dôb minulých. Hlavné mesto Egypta, Káhira si veľa sympatií z radov turistov nezískala a to predovšetkým vďaka svojim vojnovým konfliktom a občianskym nepokojom. Ak však túžite spoznať odlišnú kultúru, ochutnať miestne pokrmy a zoznámiť sa s nevšednou tradíciou, zavítajte práve do Káhiry.

Káhira čiže Víťazná, to je pravý názov tohto históriou opradeného mesta plného kontrastov, ktoré je skutočnou perlou Orientu. Žije tu 22 miliónov ľudí rôznych národností, náboženstiev a politického presvedčenia. Nájdeme tu biedu aj neskutočné bohatstvo. V žiarivom slnku tu mlčky vedľa seba stoja monumenty z faraónskeho obdobia, rovnako ako arabské kultúrne skvosty. Nočné mesto je hrou tisícok svetiel, všadeprítomná je vôňa korenia a vodných fajok, rovnako ako obyvatelia mesta v typických dlhých odevoch. Káhira je mesto, ktoré nikdy nespí. Ale aj modernú dobu je tu poznať na každom kroku, rýchle občerstvenia typu McDonalds' či Kentucky patrí dnes už k bežnému životu všetkých miestnych obyvateľov.

Káhira sa pýši bohatou históriou, autor: al amirKáhira sa pýši bohatou históriou, autor: al amir

Moderná história Káhiry začína v druhej polovici 10. storočia. Po úspešnom dobytí krajiny chalifa bolo založené mesto Al Qahira, podľa arabského názvu planéty Mars, ktorá žiarila v dobe keď armáda narazila na malú mestskú osadu. V dvanástom storočí bolo mesto obohnané hradbami a až do roku 1517 bolo mnohými považované za kultúrne stredisko arabského sveta. V roku 1798 uzrela Káhira napoleonské vojská a o niekoľko rokov neskôr začala, vďaka Muhammedovi Alimu westernizácia mes­ta.

Hlavným káhirským námestím je bezpochyby Midan Tahrir. Sú tu sústredené všetky významné úrady, turistické centrá, dobré reštaurácie a obchody. Priľahlé ulice sú prakticky 24 hodín denne pri živote a smerujú k najvyhľadáva­nejším turistickým atrakciám. Ramsesovo nádražie je orientované severným smerom a priamo z letiska k nemu ide autobusová linka číslo 400, ktorá je aj konečnou zastávkou. Ďalej tu môžete navštíviť mešitu Ar-Rífáího z 19. storočia a mešitu sultána Hasana, jednu z najznámejších v meste. Pochádza z rokov 1356–1363 a je údajne postavená z kusa obloženia jednej vítskej pyramídy.

Letenky

Teraz sa môžete do egyptskej Káhiry vypraviť s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair za príjemných 120 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Zavítajte do Káhiry a spoznajte jej kúzlo, autor: sisar pelermisZavítajte do Káhiry a spoznajte jej kúzlo, autor: sisar pelermis

Najlacnejšie letenky do Káhiry ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Káhiry za najnižšie ceny bol publikovaný 14. června 2013 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...