Letenky Montreal - do Kanady ľahko a lacno

Tagy:  Montreal, kanada, hokej, pamiatky, udalosti, cestovanie, zaujímavosti

Sponzorované odkazy:

Letenky Montreal - do Kanady ľahko a lacno

Kanada sa radí k oblastiam, na ktoré majú ľudia odlišné názory, buď si ju zamilujete a stanete sa jej fanúšikom až do konca života alebo vás skrátka neláka kvôli svojej zime a odľahlosti. Ak patríte k prvému typu turistov a na Kanadu nedáte dopustiť, vydajte sa do Montrealu, kde sa stretnete s obrovskou dávkou srdečnosti, kultúrnych akcií a samozrejme s hokejom, ktorým mesto žije.

Montreal je veľkolepá metropola nachádzajúca sa na ostrove medzi riekou Otawou a riekou sv. Vavrinca. Práve poloha u riek zaistila mestu obchodnú prosperitu, takže hoci leží až 1 600 kilometrov od mora, je Montreal po New Yorku najdôležitejší severoamerický prístav v Atlantiku. Hovorí sa tu prevažne po francúzsky, ale dohovoríte sa aj angličtinou. Napriek tomu je vhodné si zapamätať pár užitočných fráz vo francúzštine.
Počiatky tunajšieho osídlenia sa datujú do začiatku 16. storočia, kedy tu cestovateľ Jacques Cartier objavil kopec, z ktorého bol nádherný výhľad na obe rieky a nazval ho Kráľovská hora – Mont Royal. Aj dnes sa môžete na tento kopec vypraviť, cesta hore vám bude trvať asi pol hodiny a odmenou bude skutočne krásny výhľad.

Montreal je najväčším mestom Kanady, autor: Mohammad AbtahiMontreal je najväčším mestom Kanady, autor: Mohammad Abtahi

Najkrajšia časť je staré mesto – Old Montreal. Jedná sa o historickú oblasť v centre mesta, kde môžete vidieť napríklad starý montrealský prístav. Okrem niekoľkých múzeí sa môžete prejsť po nábreží alebo sa tu prejsť na bicykli alebo na kolieskových korčuliach. Prístav sa už pre lode nevyužíva, bol zachovaný ako turistická a historická pamiatka. Pozoruhodným svätostánkom je tiež katedrála Marie-Reine-du-Monde, zmenšenina Svätopeterského dómu v Ríme. Pri návšteve by ste nemali vynechať ani prehliadku olympijského štadióna s jeho typickou šikmou vežou. V Montreale je celkovo veľké množstvo kostolov, to súvisí s náboženskou založenosťou miestnych obyvateľov. Spisovateľ Mark Twain vyhlásil, že v tomto meste nie je možné hodiť tehlou, bez toho aby ste nerozbili aspoň jedno okno kostola.

V meste je veľa drahých reštaurácií, ktoré získali mnohé medzinárodne uznávané ceny. Okrem nich sa tu dá dobre najesť aj na ulici, na každom rohu je aspoň jeden stánok s párkami v rožku alebo s tradičnými Montrealskými hamburgermi alebo sendvičmi s údeným mäsom. V poslednej dobe si domáci zamilovali aj exotickú kuchyňu, chodia už úplne bežne večer na sushi alebo thajské jedlo do reštaurácií.

Ako iste viete, obyvatelia Montrealu sú náruživí hokejoví fanúšikovia. Miestny hokejový tím The Montreal Canadians je jedným zo šiestich originálnych tímov NHL. Ich najväčším rivalom sú od nepamäti Toronto Maple Leafs.

Klíma v regióne sa vyznačuje veľkými rozdielmi medzi letom a zimou a je pomerne vlhké. V zime sú teploty veľmi nízke a skoro celú zimu sneží, mnohokrát prídu aj snehové búrky. Naopak leto je veľmi príjemne teplé a slnečné. Ak si teda nepotrpíte na mrazíky, v lete budete z miestnej vegetácie nadšení.

Letenky

Z Prahy sa do kanadského Montrealu vypravíte so spoločnosťou Swiss Air Lines za neuveriteľných 450 € a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov. Táto akcia je jedinečná a naozaj sa oplatí.

Montreal je prevažne mestom ľadového hokeja, autor: tourisme montrealMontreal je prevažne mestom ľadového hokeja, autor: tourisme montreal

Najlacnejšie letenky do Kanady ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky Montreal - do Kanady ľahko a lacno bol publikovaný 6. června 2013 v 07.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...