Letenky do Londýna – smer Heathrow, Luton, Gatwick a Stansted

Sponzorované odkazy:

Letenky do Londýna – smer Heathrow, Luton, Gatwick a Stansted

Do Londýna smeruje veľká časť lietadiel lietajúcich z Českej republiky. A to rovno na štyri londýnske letiská: Heathrow, Luton, Gatwick a Stansted.

Ponuka leteniek do Londýna

Londýn je asi jedným z najčastejších cieľov lietadiel smerujúcich z Českej republiky do sveta. Londýn však nie je len cieľová, ale aj tranzitná destinácia. Mnoho cestujúcich totiž vďaka prestupu v Londýne ušetrí nemalé peniaze pri ceste inam. Letecké spoločnosti dopyt po letenkách do Londýna veľmi dobre poznajú a cestujúci tak má široké možnosti výberu.

Tento trh v súčasnej dobe obsadzujú najmä nízko nákladové letecké spoločnosti. Klasické aerolinky, ako je napríklad ČSA, svoje lety do Londýna stiahli.

Štvorica letísk

Londýn je výborne dostupný vďaka hneď štyrom letiskám. Sú to Heathrow, Luton, Gatwick a Stansted. V blízkosti sú ešte ďalšie letiská, neexistuje však priame spojenie s Českou republikou. Ak do Londýna cestujete prvýkrát, rozhodne sa pri kúpe leteniek oplatí mať základné informácie o letiskách. Ležia mimo samotný Londýn, je teda potrebné vedieť, ako sa dostanete do vášho cieľa.

Heathrow

Londýnske letisko Heathrow je jediné letisko, kam sa nedostaneme s nízko nákladovými aerolinkami. Jedinou spoločnosťou, ktorá tam lieta, je British Airways. Denne ponúka niekoľko letov, niektoré z nich sú však realizované leteckou spoločnosťou Qantas Airways. Ekonomická trieda však ponúka možnosť, ako cestovať relatívne výhodne, spiatočná letenka vrátane všetkých poplatkov môže stáť napríklad na 220 €.

Gatwick

Jedinou aerolinkou, ktorá smeruje na letisko London Gatwick, je nízkonákladová spoločnosť easyJet. Lieta denne, od piatku do pondelka ponúka hneď dva lety každý deň.

Stansted

Z pražskej Ruzyně sa na letisko London Stansted dostaneme vďaka linkám easyJet denne. V nedeliach a pondelkoch máme na výber hneď z dvoch letov. Ak chceme letieť z Brna, môžeme si zakúpiť letenky u spoločnosti Ryanair. Až na výnimky lieta Ryanair túto trasu denne.

Luton

Do londýnskeho Lutonu lieta priamo WizzAir, a to hneď z dvoch letísk – z Prahy a z Brna. Z brnianskeho letiska sa vypravuje lietadlo trikrát týždenne. Z Prahy potom môžeme letieť každý deň, v piatok a v nedeľu je spoj posilnený o ďalšie lietadlo.

Ďalšie možnosti, ako letieť do Londýna

Možností, ako sa dostať do Londýna je viac, tie ďalšie však už počítajú s prestupom. Niektoré spoločnosti nám zaistia kompletný let, hoci s prestupom ako jeden jediný let.

Najlacnejšie letenky do Londýna ponúka www.pelikan.cz

Článok Letenky do Londýna – smer Heathrow, Luton, Gatwick a Stansted bol publikovaný 9. prosince 2012 v 07.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...