Najlacnejšie letenky do Egypta - jednoduchá cesta za slnkom

Tagy:  Egypt, more, slnko, pláže, hotel, Sharm El Sheikh, pamiatky

Sponzorované odkazy:

Najlacnejšie letenky do Egypta - jednoduchá cesta za slnkom

Arabská krajina patrí v posledných rokoch k najnavštevo­vanejším destináciám afrického kontinentu a stáva sa cieľom letných aj zimných dovolenkárov čím ďalej viac. Atraktivite Egypta sa nemožno čudovať, skôr sa ponúka otázka, prečo sa krajina s tak bohatým kultúrnym dedičstvom nedostala do podvedomia ľudstva už o niekoľko desiatok rokov skôr. Aj keď štát nájdeme na okraji Afriky, svojou charakteristikou k ostatným krajinám tretieho sveta príliš nepatrí, černošské obyvateľstvo tu stretnete v prípade, že si užíva relax rovnako ako vy a všeobecne sa náboženstvom aj rodovými tradíciami rozlišujú tak veľmi, ako len je to u takmer susedných štátov možné. A práve preto je Egypt natoľko lákavým krajom, pretože sa pýši dokonalou odlišnosťou a jedinečnosťou, po poznaní ktorého prahnú stovky archeológov, ale aj obyčajných turistov.

Egypt je hotovým rajom na zemi, autor: tazbabeslotusEgypt je hotovým rajom na zemi, autor: tazbabeslotus

Pamiatky

Ak ste sa rozhodli v krajine stráviť ničím nerušenú dovolenku a užívať si teplého mora alebo máte v pláne obohatiť svoje fotoalbumy o nesmrteľné pyramídy či monštruóznu Sfingu, je úplne a len na vás, avšak najlepším variantom je skĺbiť obe aktivity do jednej. Väčšina cestovných kancelárií rozširuje svoje služby o výjazdy za tradičnými pamiatkami do Údolia kráľov či legendárnych Théb, kde s nadšením zhliadnete Džoserovu stupňovitú hrobku, Cheopsovu prvú hladkú pyramídu, palác faraóna Amenhottepa a veľa ďalších skvostných pamiatok, s ktorými nikde inde na celom svete do styku neprídete. Či patríte medzi milovníkov umenia alebo sa považujete za absolútneho laika, je v konečnom výsledku nepodstatné, z magického miesta si odveziete nezabudnuteľné spomienky, ktoré vám budú po zvyšok rokov pripomínať krásy Egypta.

Egyptské pamiatky sú staré tisíce rokov, autor: boomjuanEgyptské pamiatky sú staré tisíce rokov, autor: boomjuan

Sharm el Sheikh

Žiadna historická prehliadka netrvá večne a preto starostlivo zvážte, aký kút prímorskej oblasti navštívite. Nie je Egypt ako Egypt, bohužiaľ sa môžete stretnúť s miestami, kde na vás čaká odpudzujúce more, nečistené pláže a hotelové izby „ozdobené“ o pár druhov miestneho hmyzu, takým „letoviskám“ sa oblúkom vyhnite, vyhodené peniaze a pošramotenú psychiku vám už nikto nevráti. Sharm el Sheik je takmer stávkou na istotu, hotelové komplexy bývajú prekrásne zariadené, ponúkajú all inclusive servis a priechod k morským plážam je hladký, čistý a nie príliš zdĺhavý. Miestny animátori si pre vás pripravia unikátne večerné programy v podobe karaoke show, divadelných predstavení či diskoték, na ktorých sa „vybláznite“ ako vy, tak vaše malé ratolesti. Jedinou nevýhodou tejto, inak dokonalej dovolenky, je večerná prechádzka do útulného mestečka s tamojšími trhmi, tej sa nedočkáte, pretože oblasť má charakter púšte, kde by sa aj sebe menšie mesto skrátka neuživilo.

Hotelové komplexy v Sharm el Sheikhu sú luxusné, autor: OznKHotelové komplexy v Sharm el Sheikhu sú luxusné, autor: OznK

Letenky

Spoločnosť Click4Sky ponúka letenky aj so spiatočnou cestou a vrátane všetkých poplatkov za neuveriteľných 55 €. Aerolínie Airstop vám letenku poskytnú od 200 € a to priamo do Sharm el Sheikhu.

Najlacnejšie letenky do Egypta ponúka www.pelikan.cz

Článok Najlacnejšie letenky do Egypta - jednoduchá cesta za slnkom bol publikovaný 3. května 2013 v 08.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...