Chicago airport - moderná letecká doprava

Tagy:  Chicago, O'Hare International Airport, doprava, terminály, história

Sponzorované odkazy:

Chicago airport - moderná letecká doprava

Chicago je tretie najľudnatejšie mesto Spojených štátov, prvenstvom sa pýši samozrejme New York a hneď v závese za ním Los Angeles. Metropola je americkými obyvateľmi neuveriteľne obľúbená, preto ich tu tiež žije desať miliónov. Pýtate sa čím je mesto tak výnimočné? Má veľa do neba siahajúcich mrakodrapov, priemyselných fabrík a dopravný systém tu šliape ako hodinky, ale oproti všetkými silami ruchu veľkomesta sa Chicago obrnilo značnou dávkou zelene. Na každom rohu narazíte na útulný park s prekrásnymi stromami a udržiavanými kvetinami, razom tak zabudnete, že bývate v kolotoči stresu a peňazí. K prírode neodmysliteľne patrí aj vodstvo, to je v centre zastúpené michiganským jazerom. Pri návšteve nezabudnite ani na architektúru, stojí tu totiž tretia najvyššia budova sveta, Willis Tower.

Chicago je nádherné mesto plné zelene, autor: Swinxty6n7Chicago je nádherné mesto plné zelene, autor: Swinxty6n7

História Chicaga

Koncom 18. storočia bola miestna pôda veľmi nehostinná a pomerne pustá, napriek tomu si tu Haiťan Jean-Baptiste Point du Sable založil obchodnú stanicu, cez ktorú viedlo niekoľko veľmi dôležitých ciest. Stanica mala obrovský význam, pretože hranice USA sa posúvali smerom na západ a farmári, ktorí sa usadzovali na pôvodnom indiánskom území, potrebovali svoje produkty dostať na východ. Tak sa budúce Chicago dostalo do povedomia ľudí celej Ameriky. Mesto bolo oficiálne založené v roku 1837, kedy tu vyrástla pevnosť Fort Dearborn. Vďaka strategickej lokácii sa koncom 19. storočia stala metropola obchodným a priemyselným centrom Stredozápadu.

O'Hare International Airport

Chicagské letisko patrí k tým najväčším transportným zložkám na svete a spojené je s viac ako 230 destináciami celej planéty. Nachádza sa 27 kilometrov od Chicaga, čiže k mestu nedoľahne prakticky žiadny hluk alebo ruch runwayi. S centrom Chicaga a okolitými mestami je letisko ORD spojené vďaka početnej hromadnej doprave, najmä autobusovej. Letiskové služby sú klasické, ako v ktoromkoľvek inom supermodernom terminále, k dispozícii máte okrem parkoviska aj požičovňu áut, detský kútik s prebaľovacím pultom, zmenárne, bankomaty, obchody a aj poštu. Obľúbeným lákadlom letísk sú tiež Duty free shopy, kde nakúpite značkové oblečenie, parfumy a najrôznejšie doplnky a suveníry za bezcolné ceny. Skrátite si tak zdĺhavé čakanie na lietadlo a zároveň si urobíte radosť v podobe výhodného nákupu.

Letiskové terminály sú moderne vybavené, autor: mackscalifaLetiskové terminály sú moderne vybavené, autor: mackscalifa

Článok Chicago airport - moderná letecká doprava bol publikovaný 18. dubna 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...