United Airlines

Tagy:  United Airlines, USA, Spojené štáty americké, Boeing, Airbus, lietadlá

Sponzorované odkazy:

United Airlines

Americké aerolínie United Airlines boli založené v roku 1926 so sídlom v Chicagu v štáte Illinois. Ide o najvýznamnejšie, najznámejšie a dalo by sa aj povedať o najvyužívanejšie letecké spoločnosti v USA. United Airlines sú piate najväčšie aerolinky vo svete, čo sa počtu prepravených cestujúcich týka.

Spojené štáty americké

Spojené štáty americké majú hneď niekoľko využívaných aeroliniek, ale United Airlines patria na prvé miesto. Sú považované za najstaršieho komerčného prepravcu v USA. Spočiatku svojej kariéry začínali United Airlines s dopravou a prepravou pošty. Až postupom času sa začali sústreďovať na prepravu osôb. V dnešnej dobe operuje táto spoločnosť s viac ako 3700 letmi do viac ako 210 destinácií. United Airlines sa môžu pochváliť tak, že spoločne s ďalšími prepravcami založili pred štrnástimi rokmi najväčšiu leteckú alianciu sveta – Star Alliance.

Letecká flotila

United Airlines sa môžu pýšiť svojou obrovskou flotilou lietadiel. Vlastnia viac ako 460 lietadiel, ktoré sú rozmiestnené do piatich leteckých základní. Ide o letiská pri miestach Chicago, Denver, Washington, San Francisko a Los Angeles.
United Airlines vlastnia Boeingy 747–422, Boeingy 777–222, zhruba 35 ks Boeingu 767–322 ER, cca 30 kusov Boeingu 737–522, viac ako 60 kusov Boeingu 737–322, Airbus A319–131 v počte 55 ks atď. V leteckej flotile prevažujú hlavne lietadlá Boeing 757–222 a Airbus A320–232.
Priemerný vek lietadiel je zhruba 12–15 rokov.

autor: contriautor: contri

Lety do USA

Túžite sa pozrieť do Spojených štátov amerických, ale nechcete si prejsť celým radom prestupov? United Airlines prišla na trh s letenkami z európskeho kontinentu do USA. Disponuje napríklad s letmi z Londýna z letiska Heathrow do New Yorku (letisko JFK) za pár hodín.

autor: cliff1066™autor: cliff1066™

Obézni cestujúci

Možno sa vám to bude zdať ako diskriminácia, ale už je to tak. Americké aerolinky United rovnako ako Delta alebo Continental účtujú drahšie letenky obéznym ľuďom. „Väčší“ ľudia si tak budú musieť zaplatiť za ďalšie sedadlo.
Prečo k tomu došlo? United Airlines totiž v roku 2009 dostali viac ako 700 sťažností od „chudých“ cestujúcich, že nemali pohodlný let, museli sa tiesniť na sedadle práve kvôli obéznym ľuďom. Obézni cestujúci si tak musia priplatiť za ďalšie sedadlo, alebo si kúpiť letenku do business class, ktorá ich vyjde tiež o niečo drahšie. Naopak ak nebude lietadlo plne obsadené, baculatí pasažieri nebudú musieť za druhé sedadlo platiť nič.
Ak máte trochu nadváhy, nebojte sa! Tieto opatrenia platia pre cestujúcich, ktorí sa nezmestia do svojej sedačky, nemôžu si zapnúť bezpečnostný pás a nemôžu si sklopiť lakťovú opierku, keď sedia.

Článok United Airlines bol publikovaný 26. března 2013 v 16.30 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Mgr. Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...