Lacné letenky - kde hľadať akčné ponuky?

Tagy:  letenky, Letuška, Pelikán, Kráľovná, lacné letenky, zľavy

Sponzorované odkazy:

Lacné letenky - kde hľadať akčné ponuky?

Na letenkách sa dá veľa ušetriť, ale aj značne prerobiť, ak nevieme, kde a ako kúpiť.

Ako nakupovať lacno?

Ak nám naozaj záleží na čo najnižšej cene, mali by sme začať pátrať a zisťovať, ako to chodí s cenami nami vybraných leteniek. Každá spoločnosť má totiž istú cenovú politiku, ktorú sa oplatí poznať. Niektoré spoločnosti dávajú najvýhodnejšiu cenu na letenky zakúpené vo veľkom časovom predstihu. Nie vždy však ponúkajú letenky na mnoho mesiacov dopredu, často sa stretneme napríklad s jednoduchým štvormesačným obdobím. Iné spoločnosti znižujú ceny na lety realizované za 4 až 6 týždňov. S rozdielnou politikou sa tiež stretneme u leteniek zakupovaných len niekoľko málo dní pred odletom. Ďalšie však pravidelne vypisujú akcie na zľavy. Tiež sa môžeme stretnúť s lacnejšími letenkami na lety v určitých dňoch v týždni. Tiež je potrebné si uvedomiť, že sa ceny leteniek často skutočne odvíjajú od dopytu a ponuky.

Online obchody aeroliniek

Mnoho nízko nákladových leteckých spoločností predáva letenky iba priamo, nie cez sprostredkovateľov. To im umožňuje ponúknuť lepšie ceny. Hľadať by sme tak mali priamo weby aeroliniek. Mnohé z nich navyše predávajú letenky výhradne prostredníctvom webového rozhrania, realizácia platby prebieha tiež cez internet. Možno tak ľahko a rýchlo zakúpiť letenku a mať okamžite záväznú rezerváciu. Niektoré aerolinky ponúkajú tiež možnosť nákupu cez telefón, ale tu príliš neušetríme – linky sú totiž spoplatnené a letenky niekedy sú o prirážku drahšie.

Špeciálne vyhľadávače leteniek

Ľahkou cestou k nákupu leteniek sú tiež špeciálne vyhľadávače, ktoré nám umožňujú nakupovanie leteniek od mnohých zmluvných partnerov. Na jednom mieste tak nájdeme letenky do celého sveta od mnohých leteckých spoločností. Medzi nimi nájdeme ako nízko nákladových dopravcov, tak predovšetkým klasické aerolinky. Využitie týchto vyhľadávačov sa oplatí najmä pri nákupe leteniek do menej zastúpených destinácií a letenky do zámoria. Umožní nám to tiež vyhľadať výhodné ponuky v prípade, že nepoznáme konkrétne aerolinky operujúce na nami vybraných linkách. Výhodou sú tiež pravidelné zaujímavé cenové ponuky na konkrétne destinácie. Spoločne s letenkami si môžeme zabezpečiť aj ďalšie služby, ako je ubytovanie, poistenie či zapožičanie automobilu.

Medzi najpoužívanejšie vyhľadávače leteniek patria Letuška, Pelikán, Královna, výhodné letenky môžeme zakúpiť aj prostredníctvom webu Invia.

Článok Lacné letenky - kde hľadať akčné ponuky? bol publikovaný 19. ledna 2013 v 08.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...