Ako a kedy zohnať najlacnejšie letenky?

Tagy:  lietanie, dovolenka, pobyt, zájazd, akčné letenky, last minute, december

Sponzorované odkazy:

Ako a kedy zohnať najlacnejšie letenky?

Lietanie je najpraktickejším a najrýchlejším dopravným prostriedkom, ktorý vás ľahko a rýchlo dopraví na miesto určenia. Zatiaľ čo počas cesty autom môže prísť k mnohým komplikáciám, lietanie je prakticky bez problémov. Samozrejme má to jeden háčik a tým je predovšetkým pomerne vysoká cena. Nechcete už za letenky vyhadzovať stovky eur a napriek tomu by ste radi cestovali po celý rok? Potom sa naučte kupovať tie najlacnejšie letenky v tom najlepšom čase.

Majte oči otvorené

Aby vám neutiekli tie najlepšie letenky na trhu, musíte mať oči neustále otvorené. Pamätajte na skutočnosť, že každý chce lietať za tie najlepšie ceny, preto letenky za výhodné financie nebudú v predaji príliš dlho. Ideálne sa zamerajte na internetové portály, ktoré pravidelne zľavové akcie týkajúce sa leteniek neustále vyvesujú. Napríklad akcniletenky.com vás budú dennodenne informovať o lacných letoch po celom svete. Vďaka tomu sa do Ameriky, Japonska pozriete za bezkonkurenčné ce­ny.

Autor: barnyzAutor: barnyz

Pozor na výhodné ponuky

Samozrejme je možné každý deň naraziť na naozaj lacné letenky, ktoré vás prepravia do cieľového miesta za tie najnižšie ceny na trhu, avšak nie je akcia ako akcia. Niektoré výhodné ceny v sebe zahŕňajú skryté poplatky alebo obsahujú drahšie spiatočné lety, ktoré samozrejme v prvotnom balíčku nie sú uvedené. Z výhodnej ceny sa tak veľmi ľahko môže stať naozaj drahý zájazd, na ktorom nielen že neušetríte, ale naopak si budete musieť pripraviť ešte vyšší obnos peňazí. Každú ponuku preto pozorne sledujte, pozorne čítajte a venujte pozornosť odkazom pod stránkou a malému písmu.

Last minute ako najvýhodnejšie letenky?

Mnohí vám povedia, že najvýhodnejšie letenky sú vždy tie last minute, čo sa takisto dočítate tiež v mnohých diskusiách alebo v odborných článkoch. Pravdou je, že last minute alebo last moment letenky môžu byť naozaj za babku, avšak tieto ponuky sa týkajú skôr kompletných zájazdov, než samotných leteniek. Avšak rovnako tak je možné naraziť na last minute letenky, vďaka ktorým je možné odcestovať zo dňa na deň doslova za pár desiatok eur. U last minute leteniek postupujte obdobne ako u predchádzajúceho bodu a všetky informácie si dôkladne prečítajte.

Plánujte a hľadajte

Milujete cestovanie? Potom plánujte svoje výlety a dovolenky dopredu, pretože len tak zoženiete tie naozaj najlacnejšie letenky. Väčšina spoločností predáva lacné letenky s dostatočným predstihom, preto sa nebojte nakupovať ani pol roka či dokonca rok dopredu. Letenky nakupujte cez internet, a to ideálne u charterových či nízko nákladových spoločností.

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Ako a kedy zohnať najlacnejšie letenky? bol publikovaný 4. prosince 2016 v 00.00 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...