Lietajte za chuťovými zážitkami

Tagy:  cestovanie, dovolenka, pobyt, zájazd, leto, jedlo, zážitky, letenky

Sponzorované odkazy:

Lietajte za chuťovými zážitkami

Dovolenka a cestovanie celkovo je o mnohých zážitkoch a vnemoch, ktoré všeobecne umocňujú pocit a zážitok z dovolenky. V prímorskej destinácii najviac oceníte pláže, more a slniečko, na horách zase chlad a sneh. Vo svetových metropolách vás zaujme kultúra, dejiny, celkové dedičstvo krajiny, miestna kuchyňa a mnoho mnoho ďalšieho, na čo budete spomínať celý život a kvôli čomu sa na miesto možno zase vrátite. Cestujte po celom svete za chuťovými zážitkami a uchovávajte si spomienky ktoré vám nikdy nikto nevezme.

Do Barcelony za tapas

Takmer každá krajina má svoje tradičné jedlo a niečo, čím je preslávená, V prípade Španielska sa jedná o tapas, ktoré je úplne nenahraditeľné a Španieli sú na tento pokrm veľmi hrdí. Ide o akési malé jednohubky skladajúce sa z najrôznejších kusov kvalitných surovín, ktoré dohromady tvoria dokonalú kompozíciu. Druhov tapas môžu byť stovky a ak chcete ochutnať pravé španielske pochúťky, vydajte sa do Barcelony a vychutnajte si večer v jednom z miestnych tapas barov. Tapas tu zoženiete už od 1 eura a degustovať môžete celý večer. Ako v niektorých krajinách obchádzate bary s panákmi alkoholu, v Španielsku je tradičné obchádzať tapas bary a ochutnávať netradičné aj úplne tradičné kombinácie chutí.

Autor: James AdamsonAutor: James Adamson

Do Buenos Aires na mäso

Mäso sa hojne konzumuje po celom svete, pretože je to základná surovina jedálnička. Mäso možno pripravovať na mnoho spôsobov, ale v mnohých receptoch je typická chuť mäsa prakticky potlačená. Milujete steaky, kvalitný kus mäsa a jeho pravú chuť? Potom sa musíte vydať do Argentíny, konkrétne do Buenos Aires, kde je kolíska kvalitných a pravých steakov z hovädzieho a teľacieho mäsa. Takmer v každej argentínskej reštaurácii a dokonca na trhoch a u pouličných statkárov si pochutíte na steakoch, rebrách a tiež sendvičoch, kde kvalitné mäso nesmie chýbať. Milovníci mäsa si tu rozhodne prídu na svoje a pravdepodobne ani nebudú chcieť naspäť na Slovensko.

Na Sicíliu za Cannelloni

Zabudnúť by sme samozrejme nemali ani na sladké pokrmy, ktoré sú pre mnoho ľudí rovnako dôležité ako tie slané. Niektorí sladké tak milujú, že by dokonca nedokázali bez dobrôt plných cukru existovať a bežne fungovať. Milujete cukrárske výrobky, nie je deň, aby ste si nedali aspoň kúsok čokolády a prejsť okolo cukrárne a nedať si ani malý veterník je pre vás peklo? Potom sa musíte vydať na Sicíliu, ktorá je kolískou slávneho talianskeho pečiva zvaného Cannelloni. Ide o drobné vyprážané trubičky plnené sladkým krémom z riccotti, šľahačky a orechov. Túto dobrotu si nemožno nezamilovať a na Sicílii doslova prepadnete jej sladkému čaru.

Článok Lietajte za chuťovými zážitkami bol publikovaný 15. srpna 2016 v 07.45 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...