4 tipy, čo si vziať do lietadla a ako sa zabaviť

Tagy:  letenky, batožina, kniha, mp3 prehrávač, telefón, ipad, tablet, hudba, slovník, učenie

Sponzorované odkazy:

4 tipy, čo si vziať do lietadla a ako sa zabaviť

Cestovanie lietadlom je nesporne tým najpraktickejším variantom prepravy z jednej destinácie do druhej. Ide o naozaj rýchly transport, celú cestu sa budete cítiť komfortne, nemusíte sa vôbec o nič starať. Dostanete najesť a napiť, môžete si oddýchnuť alebo si pospať a za priebeh cesty nenesiete vôbec žiadnu zodpovednosť, čo sa v prípade cesty osobným automobilom tvrdiť nedá. Ak letíte iba pár hodín, nejako sa iste zabavíte, avšak aj v lietadle môžete mať dlhú chvíľu, preto je dobré si so sebou pribaliť pár vecí, ktoré vám nezabaví letisková kontrola a ktoré vám let spríjemnia a možno sa práve lietanie lietadlom potom stane vašou obľúbenou činnosťou.

Nadupaný ipad alebo mp3 prehrávač

Dnes už majú takmer všetci chytré telefóny, do ktorých si podľa ľubovôle nahráte hudbu, videoklipy a dokonca audio knihy. Na čo so sebou teda ešte nosiť mp3 prehrávače alebo iPad? Ich prítomnosť oceníte práve v spomínanom lietadle, lebo u mnohých spoločností sú telefóny zakázané a navyše v oblakoch nemusíte chytiť signál, ktorý ich funkciu často podmieňuje. Mp3 prehrávač či iný prístroj na hudbu si naplňte tými najlepšími skladbami, na ktoré radi spomínate alebo si do jeho útrob nahrajte relaxačnú hudbu, ktorá vám pomôže spať a nevnímať ruch okolo.

Autor: SarahAutor: Sarah

Časopis, ktorý možno naozaj čítať

Hovoríte si, že predsa všetky časopisy slúžia na čítanie, avšak nie je vždy tomu tak. Existujú také, a bohužiaľ ich nie je málo, kde za stovku strán zaplatíte takmer nekresťanské peniaze, pričom časopis prelistujete za minútu a nedozviete sa, okrem pútavých reklám, vôbec nič. Do lietadla si so sebou preto nakúpte také časopisy, ktoré sú zaujímavé na čítanie a ktoré vás budú baviť. Skvelou voľbou sú Forbes, Plus 7 dní a podobne. Pre pobavenie poslúžia aj bulvárne plátky.

Vzdelávajte sa po ceste

Či už letíte do akejkoľvek destinácie, vždy je dobré naučiť sa aspoň pár základných fráz danej krajiny alebo oblasti. Iste, anglicky sa dnes dohovoríte snáď všade, avšak miestny obyvatelia Thajska, Indonézie, Indie, Saudskej Arábie, ale aj európskych štátov veľmi radi počujú, keď sa snažíte hovoriť ich jazykom a ruku na srdce, mať na svojej strane domorodcov nie je nikdy na škodu. Kúpte si preto slovník začiatočníka alebo základné lekcie pre samoukov a začnite sa v cudzej reči vzdelávať už po ceste. Za 8 hodín sa toho naučíte viac ako dosť.

Venujte sa tomu, čo doma nestíhate

Tiež máte na svojom „to do“ liste veci, ktoré potrebujete už niekoľko rokov urobiť, ale jednoducho vám na ne nezostáva čas? Potom sa na ne vrhnite napríklad v lietadle. Máte preplnený diár v telefóne alebo tablete? Potom nastala tá správna chvíľa na jeho premazanie a porovnanie. Sľúbili ste si, že pretriedite svoju peňaženku, zbavíte sa starých kontaktov v telefóne alebo odpíšete všetkých svojich priateľov a príbuzných? Potom to urobte práve počas dlhého letu.

Článok 4 tipy, čo si vziať do lietadla a ako sa zabaviť bol publikovaný 28. března 2016 v 09.30 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...