Last minute letenky si nenechajte ujsť

Tagy:  lacné letenky, last minute, pelikán

Sponzorované odkazy:

Last minute letenky si nenechajte ujsť

Všetko v kategórii last minute sa teší veľkej obľube. Prečo si teda nekúpiť lacno aj letenky?

Last minute-áno, ale…

S obľubou last minute ponúk stúpa aj množstvo oklamaných zákazníkov. Nálepka last minute totiž dokáže predávať, a tak mnohí obchodníci nemajú problém dať ju aj tam, kam naozaj nepatrí. Môže sa tak ľahko stať, že letenky predajú za úplne štandardnú cenu alebo že k základnej sadzbe pridajú nakoniec ďalšie položky, ktoré cenu navýšia. Je preto nutné urobiť si o cenách prehľad a „neskočiť im na slaninu“.

Last moment a first moment

U leteniek bohužiaľ akcií typu last moment nezoženieme toľko. Väčšinou sú totiž letenky v posledných dňoch predaja veľmi drahé, ľahko cena dosahuje viacnásobku ceny bežnej. Celkovo sa tiež letecké spoločnosti k marketingovej stratégii last moment leteniek neprikláňajú. Oveľa väčšiu šancu máme pri zháňaní leteniek na dlhú dobu dopredu. Ak teda môžete dovolenku bez problémov naplánovať, voľte radšej tento postup. Zakúpte letenky napríklad 4 mesiace vopred a užite si nízku cenu.

Last moment a charterové lety

Šancu zohnať last moment letenku za skvelú cenu máme v prípade charterových letov. Ide o doobsadenie lietadla, ktoré je špeciálne objednané pre daný let. Takéto lety sú predávané bežne cez cestovné kancelárie či rôzne agentúry, hlavne tam by sme teda mali hľadať tieto výhodné ponuky. Mimo samotnej ceny nás tiež poteší to, že sa týmto spôsobom často dostaneme do destinácií, kam nemôžeme letieť linkovým spojom alebo kam by sme sa dostávali s prestupmi a za horibilnú cenu.

Nehľadajte len podľa „nálepky“

Nie všetky lacné lety na poslednú chvíľu musia bezpodmienečne byť označené ako last minute. Oplatí sa preto nahliadnuť do bežnej ponuky. Niektoré spoločnosti totiž predsa len dovypredávajú letenky na poslednú chvíľu za zaujímavé ceny, hoci bez pomyselného výkričníka.

Pozrite sa po špeciálnych ponukách

Rôzni predajcovia leteniek, ako je napríklad Pelikán, ponúkajú zákazníkom akčné ceny na vybrané letenky. I keď sa zvyčajne jedná o letenky kupované na niekoľko mesiacov dopredu, môžeme naraziť aj na letenky, ktoré by sme mohli zaradiť do kategórie last minute. Obvykle ide o mimoriadne ponuky, nikdy sa nemôžeme spoliehať, že sa objavia v pravý čas. Naraziť takto môžeme napríklad na letenky do Spojených štátov. Zaujímavé informácie môžeme nájsť aj na iných stránkach alebo vo fórach zameraných špeciálne na požadovanú destináciu.

Článok Last minute letenky si nenechajte ujsť bol publikovaný 13. ledna 2013 v 07.30 v rubrike Letenky. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...