4 veci, ktoré by ste mali zariadiť pred odletom

Tagy:  dovolenka, zájazd, pobyt, nebezpečenstvo, poistenie, choroby, kufor, letiská, kontrola

Sponzorované odkazy:

4 veci, ktoré by ste mali zariadiť pred odletom

Každá dovolenka, hoci by bola napríklad len na pár dní, je príjemným zážitkom, na ktorý sa tešíte. Obzvlášť v prípade, keď ste neustále v práci, staráte sa o domácnosť a žijete v stereotype. Dovolenka sa potom javí ako skvelý oddych s vybočením zo zabehnutých koľají. Avšak aj niečo tak pekné, ​​ako je zájazd, sa môže premeniť v pomerne hroznú udalosť, ktorej ale môžete ľahko predísť. Veľké nepríjemnosti vás môžu stretnúť nielen v cieľovej destinácii, ale už na letisku. Chcete si dovolenku naozaj užiť a spomínať na ňu len v dobrom? Potom nezabudnite na niekoľko zásadných vecí, ktoré je pred odletom do zahraničia dobré urobiť.

1. Zvážte si kufre

Lietanie je nesporne tou najlepšou možnosťou, ako sa prepraviť z bodu A do bodu B. Inými dopravnými prostriedkami pôjdete mnoho hodín ba dokonca dní a nehovoriac o štatistikách, ktoré jednoznačne poukazujú na to, že sú lietadlá najbezpečnejšie. A obzvlášť v dnešnej dobe sú ceny leteniek čím ďalej lacnejšie, preto sa letecká doprava preferuje po všetkých smeroch. Čo je však trochu nepríjemné, sú letiskové kontroly, ktoré sú veľmi prísne. Apelujú striktne napríklad na hmotnosť batožiny, ktorá nesmie presiahnuť 20 kilogramov. Ak ste si svojím obsahom nie istí, radšej si všetko doma zvážte, aby ste na letisku neprišli o dôležité veci.

Autor: epSOS .deAutor: epSOS .de

2. Poistite sa

Aj keď žijete vo vyspelej dobe, kedy sú ľudia opatrní na svoj majetok a často premýšľajú dopredu, stále sa nájde veľa tých, čo sa do zahraničia vydajú nepoistený. Reč nie je len o vlastnom majetku, o ktorý môžete prísť a nikto vám ho nikdy nepreplatí, ale aj o zdraví, ktoré je samozrejme mnohonásobne cennejšie. Než sa teda vydáte na cesty, poistite sa proti odcudzeniu osobných vecí, krádežiam, úrazom, haváriám a za zváženie stoja aj živelné pohromy, a to predovšetkým v miestach, kde sú pravdepodobné. Poistenie si môžete dojednať aj online, a to počas niekoľkých málo minút z pohodlia domova.

3. Zmapujte si cieľové miesto

Koľkokrát ste zažili, že ste prišli do miesta určenia a vôbec ste nevedeli, kde nájdete pláž, centrum a vlastne ani váš hotel? Pravdepodobne veľmi často, možno zakaždým, čo vás mohlo značne zdržovať. Nie je trochu škoda, ochudobňovať sa o drahocenné minúty vášho pobytu hľadaním príslušných miest? Buďte tentoraz múdrejší a zmapujte si terén ešte doma alebo po ceste. Presne tak budete vedieť, kde hľadať dôležité body a ľahko sa na mieste zorientujete.

4. Zásobte sa medikamentmi

Nie je nič horšie, ako na dovolenke, na ktorú sa celý rok tešíte, ochorieť angínou, črevnou chrípkou alebo dostať alergickú reakciu. Bohužiaľ, aj s tým musíte počítať, lebo by ste zďaleka neboli prvý ani posledný prípad. Aby ste predišli prípadným komplikáciám, pribaľte si na cesty protizápalové lieky, medikamenty na tlmenie bolesti, vitamín C, tabletky na bolesť hlavy či brucha a iné, ktoré uznáte za vhodné.

Článok 4 veci, ktoré by ste mali zariadiť pred odletom bol publikovaný 7. ledna 2016 v 04.45 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...