Dokonalá dovolenka? Vďaka týmto tipom už nie je nereálna

Tagy:  cestovné poistenie, cestovanie, dovolenka, zájazd, kalkulačka, letenky

Dokonalá dovolenka? Vďaka týmto tipom už nie je nereálna

Dovolenka je pre väčšinu ľudí akýmsi vysneným cieľom, kvôli ktorému tvrdo drú a na ktorý sa upínajú vo chvíľach, keď im nie je práve do spevu. Ak sa cestovaním neživíte, nenarodili ste sa v zlatej kolíske a radíte sa medzi priemerných slovenských občanov, potom si zájazd v pravom slova zmysle doprajete raz, v lepšom prípade odcestujete v lete k moru a v zime na lyžovačku. Nemožno sa preto čudovať, že dovolenku považujete za akúsi sviatočnú udalosť, ktorá by mala prebehnúť úplne dokonale a zanechať vo vás nezabudnuteľné zážitky. Aby ste však po zvyšok života nespomínali na katastrofu, pri ktorej ste prišli k úrazu alebo o hŕbu peňazí, myslite ešte pred odchodom na podstatné detaily, na ktoré mnohí zabudnú a následne svoje cesty horko ľutujú.

Krásne prostredie verzus neuveriteľné nebezpečenstvo

Zahraničné destinácie sú nesporne krásne a to už len preto, že sú úplne odlišné od našej krajiny. Palmy, nekonečné piesočné pláže, more, veľa exotických rastlín a zvierat, alebo tiež luxusné zjazdovky, ešte prepychovejšie hotelové komplexy, vynikajúce jedlo, diametrálne odlišné obyvateľstvo. To všetko a oveľa viac sú lákadlá, ktoré robia z dovolenky nevšedný zážitok. Avšak okrem všetkých týchto superlatívov je tiež neuveriteľné riziko v podobe úrazov, krádeží a podobne. Ako turista ste obľúbeným človekom prakticky všade, avšak keď sa vám stane niečo nepríjemné, zraníte sa alebo prídete o svoju batožinu, ste cudzej krajine prakticky na ťarchu. A krásny pobyt sa lusknutím prsta môže premeniť v absolútny horor. Ako tomu všetkému zabrániť, dovolenku si užívať plnými dúškami a byť len pokojný, nech sa stane čokoľvek? Riešením je lacné cestovné poistenie online, ktoré vám kryje chrbát 24 hodín denne.

Chráňte seba a svoj majetok

Viete si predstaviť, že by ste svoj dom nijako nechránili a prípadne ho nechali napospas ohňu, povodniam, vandalizmu alebo zlodejom? Pravdepodobne nie. Prečo by ste teda mali riskovať, že sa v cudzine dostanete do ťažkostí? Niektorí ľudia majú tendenciu ohľadom dovolenky šetriť a strážia doslova každé euro. Radšej si však odoprite nákup suvenírov alebo vyberte lacnejší hotel ale nezabudnite si dojednať poistenie, ktoré vás v prípade použitia chytrej kalkulačky cestovného poistenia vyjde na skvelú cenu, ktorá váš rozpočet, hoci by bol obmedzený, nijako nepoznamená.

Ako poistenie online funguje?

Možno ste niekedy cestovné poistenie vynechali z toho dôvodu, že ste nemali čas ani náladu behať po pobočkách poisťovní a absolvovať onen zdĺhavý proces poisťovania. Doba ale značne pokročila a vy sa dnes môžete poistiť z pohodlia domova, a to počas niekoľkých minút. Do formulára vložíte základné údaje o vás a osobách, ktoré chcete poistiť, použijete kalkulačku, ktorá všetko prepočíta na základe vami zadaných parametrov a orientačnej ceny a následne dôjde k prehľadnému porovnaniu cestovného poistenia, kde už si vyberiete to, ktoré vám vyhovuje najviac. V prípade niektorých destinácií je dokonca možné zvoliť cestovné poistenie už od 30 centov na deň, preto už naozaj neexistuje jediný pádny dôvod, prečo sa na tohtoročnú dovolenku nepoistiť.

Článok Dokonalá dovolenka? Vďaka týmto tipom už nie je nereálna bol publikovaný 5. prosince 2015 v 00.00 v rubrike Lietanie. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...