Vueling, španielske nízkonákladové aerolinky

Tagy:  Vueling, letenky, nízkonákladové spoločnosti, lc, low cost, Španielsko, Barcelona

Sponzorované odkazy:

Vueling, španielske nízkonákladové aerolinky

Španielsko bezo sporu patrí medzi obľúbené krajiny Južnej Európy. Slnko, pamiatky, príroda a kultúra, nielen to ťahá návštevníkov po celý rok. Bohužiaľ však nie sú španielske letiská tak zaujímavým sústom pre aerolinky, ako je to tomu napr. pri Bruseli či Londýne. Každý tip na lacné letenky do Španielska je preto veľmi vítaný.

O Vueling

Vueling, celým názvom Vueling Airlines, je španielska nízkonákladová letecká spoločnosť založená v roku 2004, v polovici tohto roka už začala operovať. V roku 2008 bolo rozhodnuté o zlúčení Vueling s ďalším nízkonákladovým rivalom spoločnosťou Clickair. Dodnes spoločnosť rozšírila svoju strojovú základňu na 37 kusov. Lieta s lietadlami Airbus A320–200, podobne ako hlavný konkurenti.

Vueling má sídlo v bezprostrednej blízkosti Barcelony, v El Prat de Llobregat. Tu má tiež svoju hlavnú bázu. Konkrétne potom lieta z nového Terminálu 2 Barcelonského letiska.

Destinácia

Vueling je druhou najväčšou leteckou spoločnosťou v Španielsku, hneď po Iberia Airlines. Pozrieť sa s nimi môžeme hneď do 51 destinácií po celej Európe, našťastie je medzi nimi aj Praha. Priamy let zatiaľ funguje len na linke Praha – Barcelona, ​​obmedzená ponuka je potom u linky Praha – Toulouse. Z Barcelony sa však už dostaneme priamym letom do ktorejkoľvek destinácie v ponuke.

Akčné letenky

Vueling čas od času ponúka letenky za ešte nižšiu cenu. Je tak možné zaobstarať letenky na niektoré linky už za 20 euro. To sa môže veľmi vyplatiť, napríklad keď plánujeme cestu do Maroka.

Autor: Kok VermeulenAutor: Kok Vermeulen

Vybavenie lietadiel a pohodlie cestovania

Lietadlá sú vybavené štandardne celkom 180 sedadlami. Interiér je ladený do farieb Vueling. Ako u ostatných nízkonákladových spoločností, aj tu sú sedačky pomerne malé, práve tak ako priestor pre nohy. Možno však zakúpiť sedadlá s väčším priestorom. Veľkou výhodou lietania s Vueling je možnosť letieť so zvieracím miláčikom.

Cestujúci majú počas cesty k dispozícii palubný časopis, často tiež ďalšie bežne dostupné časopisy. Samozrejmosťou je servis umožňujúci zakúpenie občerstvenia či ďalších predmetov.

Nákup leteniek

Vueling umožňuje nákup leteniek len cez internet a vyžaduje platbu kartou. Niektorí majitelia platobných kariet môžu mať problémy pri platbe, pravdepodobne vďaka tomu, že boli v minulosti u niektorej zo španielskych spoločností problémy s únikom informácií. Hoci je Vueling absolútne spoľahlivý, majú niektoré české banky stále problémy peniaze na účet Vueling previesť. V prvom rade je potrebné nechať si u banky odblokovať internetové platby. V prípade že ani toto nepomôže, je dobré zriadiť si za nulové poplatky kartu v banke inej.

Článok Vueling, španielske nízkonákladové aerolinky bol publikovaný 7. ledna 2013 v 13.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Pavla Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...