Karibik - Curacao za 462 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, karibik, curacao, lacné letenky, akčné letenky

Sponzorované odkazy:

Karibik - Curacao za 462 €

Jún je nielen prvým letným mesiacom, ale tiež tým krásnym obdobím, kedy konečne začínajú letné dovolenky a deťom prázdniny. Ak si s nimi chcete užiť leto, potom iste plánujete rodinný odpočinok niekde pri mori, ďaleko od všetkých starostí a povinností všedných dní. Ak premýšľate, kam by ste sa vydali tento rok, nebojte sa popremýšľať o exotike a radšej ju uprednostnite pred klasickou cestou do Talianska alebo tak obľúbeného Chorvátska. Možno si práve hovoríte, že na dovolenku v exotickej destinácii nemáte dostatok financií a vo finále ani času, avšak svoje rozhodnutie zvážte, lebo práve teraz by sa mohlo vyplatiť odletieť napríklad do Karibiku, a to na krásne Curacao.

Prečo do Karibiku v júni?

Väčšina ľudí sa do exotických krajín, vrátane krásneho Karibiku, vydáva obvykle v zimných mesiacoch, keď sú u nás teploty pod nulou a vonku naozajstný nečas. Premýšľali ste ale niekedy nad tým, ako je to vlastne s cenami? Vzhľadom k faktu, že v zime do exotiky cestuje ďaleko viac ľudí, pohybujú sa nielen letenky, ale celé pobyty v Indonézii, v Thajsku, na Srí Lanke, na Kube či práve v Karibiku, v ďaleko vyšších hladinách. A pretože v letnej sezóne sa turisti vydajú skôr do ľahšie dostupných lokalít Stredozemného mora, putujú ceny leteniek za exotikou prekliato nízko. Neváhajte preto a zaobstarajte si letenky do Karibiku za senzačných 462 € a užite si s rodinou dovolenku snov.

Autor: Thomas van de WeerdAutor: Thomas van de Weerd

Malý ostrov Curacao sa nachádza v karibskej oblasti, a to približne 60 kilometrov od Juhoamerického štátu Venezuela. Tento vskutku malý a nie príliš známy ostrovček síce leží v Karibiku, ale už od roku 2010 je súčasťou Holandského kráľovstva. Úradným jazykom je tu preto holandčina. Občania ostrova Curacao ale hovoria aj španielsky, anglicky a svojou rodnou rečou – papiamentsky.

Ostrov Curacao je samozrejme prekrásny, asi ako väčšina exotických karibských oblastí. Čím je ale najznámejší a veľmi obľúbený, sú jeho majestátne prírodné rezervácie, ktoré si pri návšteve nemôžete nechať ujsť. Nájdete tu nielen nevídané rastliny, stromy a kríky, ale aj nespočetné množstvo zaujímavých živočíchov, ktoré nikde inde neuvidíte. Ak na Curacao pôjdete, majte sa vskutku na pozore. Existuje tu totiž tiež rad veľmi jedovatých hadov, ktorých uštipnutie je smrteľné do pár sekúnd. Curacao je tiež ospevované pre svoje historické pamiatky a posvätný dejinný most. Niekoľko pamätihodností ostrova Curacao je dokonca zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Autor: Thomas van de WeerdAutor: Thomas van de Weerd

Článok Karibik - Curacao za 462 € bol publikovaný 25. června 2015 v 08.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...