Dublin s ČSA za 90 €

Tagy:  lietanie, dovolenka, zájazd, írsko, dublin, čsa, akčné letenky, lacné letenky

Sponzorované odkazy:

Dublin s ČSA za 90 €

Ak sa vás ktokoľvek opýtal, čo je jednoznačne vaším najobľúbenejším koníčkom, odpovedali by ste že je to cestovanie. Potom vás istotne neodradí žiadna akčná ponuka a zakaždým sa chytíte situácie, kedy sa skrátka oplatí odcestovať, hoci by išlo o last minute prakticky zo dňa na deň. Jar je v plnom prúde a spolu s ňou samozrejme aj príjemné teploty, ktoré doslova nabádajú k navštevovaniu európskych miest a podnikaniu najrôznejších ciest do zahraničia. Čoby ste povedali napríklad na prekrásny Dublin, ktorý je na jar naozaj famózny? Teraz sa do Írska môžete pozrieť za senzačných 90 €, a to vrátane spiatočného letu a všetkých letiskových poplatkov.

Írsko prakticky odjakživa stálo tak trochu v tieni Anglicka, ktoré ho svojím majestátnym Londýnom občas prevyšuje. To je však neuveriteľná škoda, lebo práve Írsko je krajinou, ktorú by mal, aspoň raz za život, navštíviť úplne každý nadšený turista. Írsko disponuje drsnejšou prírodou, ktorá je prakticky nedotknutá, vidieť môžete prekrásne skanzeny, staré niekoľko tisíc rokov, nechýbajú ani hrady a zámky a samozrejme dejiny, ktoré z krajiny doslova dýchajú. Precestujte Írsko krížom krážom a nezabudnite na jeho hlavné mesto, ktoré je také pôvabné, že ho rozhodne budete chcieť opäť navštíviť.

Autor: Tobias AbelAutor: Tobias Abel

Dublin v kocke

Ako bolo už povedané, Dublin je hlavným mestom prekrásneho a drsného Írska, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Veľkej Británie. Celková rozloha Dublinu je približne 114 km², pričom tu žije 495 781 obyvateľov. Celková aglomerácia je však o niečo viac ako 1 milión. Hoci mesto rozhodne nepatrí k tým najväčším európskym metropolám a zďaleka nemá toľko obyvateľov, možno ho považovať za multikultúrne a veľmi moderné centrum diania, kde sa v žiadnom prípade nebudete nudiť.

Čím sa mesto rozhodne môže chváliť, je jeho vek, lebo Dublin sa v historických spisoch objavoval už od roku 140 nášho letopočtu, kde vystupoval nielen ako neznáma oblasť, ale ako hlavné mesto a takisto s dnešným menom.

Mesto sa nachádza vo východnej časti ostrova, a to pri Írskom mori. Počítajte preto s pomerne nízkymi teplotami a predovšetkým so studeným anglickým vetrom, ktorý od mora pravidelne veje. Šatka alebo tenší šál je preto absolútnou nutnosťou aj na jar a myslite aj na dáždniky, ktoré sú, vďaka vysokým zrážkam, takisto potrebné. Aj keď tu klimatické podmienky nie sú najpríjemnejšie, novogotická architektúra a kamenné stavby vás presvedčia, že by do Írska a konkrétne do Dublinu teplo a extrémne slnečno, snáď ani nebolo vhodné. Čo vás iste bude zaujímať, je fakt, že je mesto príznačne rozdelené riekou na dve časti, a to na chudobnejšiu severnú oblasť Northside a Southside, ktorá je považovaná za bohatšiu a luxusnejšiu štvrť. Keď v meste budete, navštívte určite obe a sami porovnajte tamojšie rozdiely.

Autor: LenDog64Autor: LenDog64

Najlacnejšie letenky ponúka pelikan.cz

Článok Dublin s ČSA za 90 € bol publikovaný 28. dubna 2015 v 05.45 v rubrike Letenky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...