S American Airlines do celého sveta

Tagy:  letecká spoločnosť, american airlines, lietanie, letenky, letecká doprava, lietadlá, cestovanie, turisti

Sponzorované odkazy:

S American Airlines do celého sveta

Každý, kto aspoň raz za život letel, zažil tú prvotnú nervozitu, kedy nastúpite na palubu lietadla a razom viete, že ste svoj ​​osud odovzdali do rúk niekoho úplne cudzieho a neznámeho, ktorým nie je len pilot, ale aj letecká spoločnosť, s ktorou ste sa rozhodli cestovať. Iste sa všetci zhodneme na tom, že sa človeku výrazne uľaví s vedomím, že letí s prestížnou spoločnosťou, ktorá si svoje meno založila na úspešných letoch ktoré organizuje už desiatky rokov. A jednou z nich sú napríklad svetovo preslávené aerolínie American Airlines.

O spoločnosti v kocke

American Airlines patrí k tým starším leteckým spoločnostiam, ktoré sa môžu pýšiť určitou históriou. Dátum jej vzniku je 25. január 1930, čo je rozhodne úctyhodných pár desiatok rokov dobre odvedenej práce, pričom v tom istom roku sa uskutočnil prvý let na trase Boston – New York, počas ktorého nebolo zaznamenané jediné pochybenie ako z radov cestujúcich, tak personálu a technikov. O tom, že si spoločnosť vedie veľmi dobre svedčia aj pozitívne recenzie a fakt, že s American Airlines lietajú aj celebrity a známi ľudia.

Lietajte bezpečne a komfortne, autor: Aero IcarusLietajte bezpečne a komfortne, autor: Aero Icarus

Veľmi významným medzníkom sa pre spoločnosť stal rok 1936, kedy sa American Airlines spoločne s New Yorským starostom Fiorella La Guardia dohovorili na plánoch výstavby nového letiska v New York City. Myšlienka sa zdala byť geniálna a preto došlo zanedlho k jej realizácii. Pre firmu sa tento krok stal kľúčovým, pretože AA tak historicky ako prvé, vlastnili svoj ​​letiskový „salónik“. Avšak svoju základňu dnes aerolínie nemajú v New Yorku, ako by sa mohlo zdať, ale v texaskom Forth Worth.

Ďalším dôležitým bodom vývoja aerolinky sa stali osemdesiate roky, kedy spoločnosť začala podnikať aj lety do Európy a na opačnú pologuľu, čiže do Japonska. Dnes už podniká cesty po celom svete aj do tých menej známych končín a destinácií. S American Airlines tak môžete lietať takmer kamkoľvek.

Rok, ktorý rozhodne nemožno opomenúť, je 1998, kedy sa spolu s ďalšími štyrmi aerolíniami, American Airlines stali popredným členom aliancie Oneworld, ktorá združuje tie najprestížnejšie a najpopulárnejšie letecké spoločnosti na svete. Členstvo v tejto asociácii turistom dokazuje, že práve lietanie s American Airlines, je neuveriteľne bezpečné, komfortné a svetové.

Článok S American Airlines do celého sveta bol publikovaný 24. února 2014 v 07.15 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...