Air France - jedna z najväčších leteckých spoločností sveta

Tagy:  Air France, AirFrance

Sponzorované odkazy:

Air France - jedna z najväčších leteckých spoločností sveta

Všeobecne o spoločnosti

Air France, oficiálnym názvom Société Air France, správne napísané dohromady AirFrance je francúzska letecká spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčšie letecké spoločnosti na svete. Je dcérskou spoločnosťou skupiny Air France-KLM a členom globálnej leteckej spoločnosti Skyteam. Sídlo spoločnosti sa nachádza v parížskej štvrti Tremblay-en-France. Spoločnosť AirFrance lieta do 32 destinácií vo Francúzsku a 146 destinácií po celom svete, a to ako za účelom prepravy nákladu, tak aj cestujúcich. Hlavným centrom diania pre AirFrance je parížske letisko Charlesa de Gaulla. Ďalšími dôležitými letiskami sú letiská v parížskom Orly, Lyon-Saint Exupéry Airport, a Nice Côte d'Azur Airport.

Boeing 777–300ER, autor: Philippe NoretBoeing 777–300ER, autor: Philippe Noret

Vznik a súčasnosť

Air France bola vytvorená v roku 1933 fúziou spoločností Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) a Société Générale de Transport Aérien (SGTA). V roku 2003 došlo k fúzii s KLM. Počas rokov 2001–2002 (presnejšie apríl až marec) prepravila spoločnosť 43,3 milióna pasažierov a mala príjmy v hodnote 12,53 miliárd €. V roku 2004 sa stala najväčšou európskou leteckou spoločnosťou s 25% podielom na európskom trhu a najväčšou ziskovosťou na svete.

Lietadlá

Air France používa na krátke vzdialenosti lietadlá Boeing a Airbus, na krátke vzdialenosti potom lietadlá Airbus A320.

Airbus A320, autor: Adrian PingstoneAirbus A320, autor: Adrian Pingstone

Sídlo

Hlavné riaditeľstvo spoločnosti sa nachádza na letisku Charlesa de Gaulla v Paríži, v komunite Tremblay-en-France a celý komplex sa nazýva Roissypôle. Bol postavený v roku 1995 na 130 000 metroch štvorcových. Celý projekt, ktorý stál 137 miliónov euro, riadila firma Groupement d'Etudes et de Méthodes d'Ordonnancement (GEMO). Architektmi boli Valode & Pistre a hlavnými konzultantmi Sechaud-Boyssut a Trouvin. Spoločnosť má aj svoje vlastné očkovacie centrum pre turistov cestujúcich do exotických krajín. Od roku 2001 je to jediné očkovacie centrum vo Francúzsku, ktoré má certifikát medzinárodnej organizácie pre štandardizáciu.

Marketing

Čo sa týka marketingu, AirFrance nechce zostávať pozadu za ostatnými spoločnosťami. Pri vzlietaní a pristávaní hrá na palube pieseň ‚The World Can Be Yours‘ od Telepopmusik. Pre zaujímavosť, v roku 1999 hrali takto na palube The Chemical Brothers. Letušky nemajú na uniformách žiadne prúžky, kapitáni majú na rukávoch prúžky strieborné. Uniformy pre AirFrance navrhoval módny návrhár Christian Lacroix.

Kúpte si najlacnejšie letenky AirFrance na Pelikan.cz

Článok Air France - jedna z najväčších leteckých spoločností sveta bol publikovaný 20. prosince 2012 v 10.45 v rubrike Spoločnosti. Autorom článku je Barbora Keprdová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...